×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. oktobris, 2015
Drukāt

Lukašenko uzvarējis prezidenta vēlēšanās Baltkrievijā (1)

Foto - LETA/ITAR-TASSFoto - LETA/ITAR-TASS

Baltkrievijas līdzšinējais prezidents Aleksandrs Lukašenko uzvarējis svētdien notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās, iegūstot 83,49% balsotāju atbalstu, liecina sākotnējie oficiālie vēlēšanu rezultāti.

Par šo rezultātu televīzijā paziņoja Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja Lidija Jermošina, un tie tika ievietoti arī komisijas mājas lapā.

Šis ir labākais rezultāts, kādu līdz šim sasniedzis Lukašenko, kura valdība stingri centās panākt par 86% lielāku atbalstu. Trešdaļa balsstiesīgo bija nobalsojuši jau pirms vēlēšanām. Iepriekšējā balsošana sākās jau otrdien.

Līdz ar Lukašenko vēlēšanās startēja trīs mazpazīstami kandidāti. Populārākā no viņiem – Tatjana Korotkeviča – ieguva 4,42% vēlētāju balsis.
Visizplatītākā to vēlētāju rīcība, kas bija pret Lukašenko, bija balsošana pret visiem kandidātiem – tā rīkojušies 6,4% vēlētāju.

Opozīcijas līderiem vēlēšanās nebija ļauts piedalīties un viņi aicināja savus atbalstītājus vēlēšanas boikotēt.

Viszemāko atbalstu Lukašenko saņēmis Minskā, kur par viņu nobalsoja 65,58% vēlētāju, bet 20,6% balsoja pret visiem kandidātiem.

Iepriekšējās vēlēšanās 2010.gadā Lukašenko saņēma 79,6% vēlētāju atbalstu, kad šie rezultāti izraisīja lielus protestus. 2006.gadā viņu atbalstīja 83% vēlētāju.

61 gadu vecais Lukašenko, kas savulaik izpelnījies palamu “Eiropas pēdējais diktators” un pret kura režīmu Rietumi par cilvēktiesību pārkāpumiem vērsuši sankcijas, jau tagad kļuvis par Eiropā visilgāk pie varas bijušo līderi un, uzvarot šajā vēlēšanās sturpinās savu vairāk nekā 20 gadus ilgo valdīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tur vismaz cilvēkiem būs darbs un maizīte, nevis tā kā pie mums viss ārpus pilsētām kā pēc kara – POSTAŽA un izmisums!!! Ir ražošana. Skolas neslēdz. Viss notiek! JĀ, var teikt DIKTATORS, Bet kas mums ir bez diktatora? ATKAL reformēs pašvaldības!!! Slikti paliek no tām reformām??? Džugašvili jauca tautas, tagad ES jauc RASES UN UZSPIEŽ SAVU GRIBU CITĀM VALSTĪM NE UZ KO NESKATOTIES – BAGĀTA VAI NABAGA VALSTS. Viņus NEKAS NEINTERESĒ!!?

Draugiem Facebook Twitter Google+