Mobilā versija
+7.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
21. novembris, 2014
Drukāt

Lūkass atgādina 1991. gada mācības

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Edvards Lūkass

Ir svarīgi aizsargāties ne tikai no tā, kas mums šķiet kā apdraudējums un ir svarīgs, bet arī no tā, kas ir svarīgs Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, Lietuvas apmeklējuma laikā paziņoja britu žurnāla “Economist” analītiķis Edvards Lūkass.

“Mums vajadzētu būt piesardzīgiem, jo draudiem no Krievijas obligāti nav jābūt tādiem, kādus mēs gaidām. Ja palūkojas, kā Krievija rīkojas hibrīdkarā, tas ir, tā uzbrūk visās frontēs, uzbrūk ar naudas palīdzību, korupcijas līdzekļiem, izmanto informācijas karu, organizēto noziedzību, izlūkošanu, “skaldi un valdi” tehniku un īstu armiju, un drošībā var justies tikai tad, kad esi parūpējies par visiem šiem aspektiem,” teica Lūkass. Viņš norādīja, ka Maidana protestu kustība Ukrainā pamodināja Eiropu, kas diemžēl atkal ir iemigusi. Vienlaikus viņš atzina, ka Putins Eiropā ir izprovocējis arī pozitīvas pārmaiņas, jo īpaši aizsardzības jomā. Uzstājoties ar lekciju “Lietuvas mācības”, britu žurnālists sacīja, ka Rietumi nav ņēmuši vērā Baltijas valstu 1991. gada mācības. Vītauta Dižā universitātē Lūkasam svinīgā ceremonijā tika piešķirts universitātes goda doktora tituls.

Pievienot komentāru

Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+