×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
4. novembris, 2017
Drukāt

Lyudzu, īlīcit karti! “Citadelei”- bankomāti latgaļu valodā (25)

Grupas "Borowa MC" solists Aigars Runčis piedalās pasākumā "Latgaļu brančs", kurā tiek prezentēts bankas "Citadele" bankomāts ar latgaliešu dialektu.Foto LETA

Sestdien bankā “Citadele” notika pasākums “Latgaļu brančs”, kurā prezentēja pirmo Latvijā uzstādīto bankomātu, kura valodu izvēlnē iekļauta latgaliešu valoda.

Banka izvēlējusies bankomātā uzstādīt latgaliešu valodu, domājot par klientiem, kuriem arī ikdienā ir svarīga latgaliskā identitāte. Bankas valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis teica, ka “vispirms latgaliešu valoda klientiem bija pieejama bankas mobilajā lietotnē. Atsauksmes bija labas, tāpēc tika nolemts, ka latgaliešu valodai jābūt arī bankomātos. Visi cilvēki, kas nāk no Latgales, zina, ka tas ir novads, kurā pukst Māras zemes sirds. Mēs darīsim visu, lai stiprinātu šo novadu. Jo formula ir ļoti vienkārša – cik stipra būs Latgale, tik stipra būs arī Latvija.”

Grupas “Borowa MC” līderis Aigars Runčis atzina, ka “uzsākot mūzikas gaitas, bija cilvēki, kas kritizēja mūsu dziesmu tekstus, jo dziedāju tādā latgaliešu valodā, kā mamma un tētis ir mācījuši. Par latgaliešu valodas lietošanu vienmēr ir lauzti šķēpi. Gribu uzslavēt bankas iniciatīvu par valodas lietošanu savos bankomātos.”

Pirms uzstādīt latgaliešu valodu visos 163 Citadeles bankomātos, banka vēlējās noskaidrot latgaliešu valodas zinātāju domas par to, kā labāk latgaliski izteikties.

Janīna Kursīte – Pakule, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore, par bankomātā lietoto latgaliešu valodu norādīja: “To, ko pārbaudīju, tā ir laba valoda. Galvenais, ka valoda bankomātā ir saprotama. Latgalieši ir un var būt lepni, ka savu valodu ir saglabājuši līdz pat mūsdienām, ka tā ir dzīva. Katrs novads, vai tie ir latgaļi, kurši vai sēļi, – mēs esam bagāti ar to, ka saglabājam savu valodu un tradīcijas. Tās ir sastāvdaļas, kas veido Latviju. Izloksnes atver sirdis, nevis kaut kas viens, pareizais un vienveidīgais.”

“Ir sajūta, ka latgalieši paši pēdējā laikā aktīvāk ir sākuši izmantot latgaliešu valodu. Gribas, lai tas tā arī saglabātos,” saka grupas “Dabasu Durovys” solists Arnis Slobožaņins. Saeimas deputāts un latgaļu kultūras saglabāšanas entuziasts Juris Viļums norāda, ka “katra aktivitāte, kas palīdz latgaliešiem, kas dzīvo Rīgā vai citur Latvijā, savu valodu neaizmirst, ir apsveicama.” “Ja ar šāda veida aktivitāti banka saviem klientiem var likt pasmaidīt, un teksts būs visiem saprotams, tad tas jau ir ieguvums, ” atzīst IT blogeris un jauno tehnoloģiju profesionālis Kristaps Skutelis.

Kopumā bankai Citadelei ir 163 bankomāti, tas ir 3. lielākais bankomātu tīkls Latvijā. Pagājušā gada decembrī banka Citadele laida klajā internetbankas mobilās aplikācijas versiju latgaliešu valodā, kas tika nominēta latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2016” par latgaliešu valodas popularizēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Bet čigāniski nebūs?

 2. Un kad Ventiņ valodai būs ar likumdošanu apstiprināta gramatika, tad noteikti arī droši varēs pretendēt uz bankomāta izvēlnes valodas veidu. 🙂

 3. Lielie Latgales patrioti dzīvo kur ir darbs un maksā nodokļus lai atbalstītu savas pašvaldības. Un pareizi arī dara! Jo lielie latviešu valodas patrioti slaistās pa pasauli un gudri diskutē sociālajos tīklos.

 4. tad kapec vajag visur zvankstet kad jaruna tikai latviesu valoda paraziti jus

 5. Ceru, ka visi lielie Latgales patrioti dzīvo Latgalē! Citādi kā krievi, tik ļoti mīl Krieviju, bet dzīvo Latvijā. Tik ļoti mīl Māras zemi, ka dzīvo Rīgā un Pierīgā!!!

 6. Piekasīgā rozīte Atbildēt

  Latgaliešu valoda, nevis latgaļu

 7. Latgalonija

 8. Nu ja. Valsts valoda galīgi netiek ievērota, notiek vislatvijas čangalizācija.

 9. tad jau es nevarēšu šo bankomātu izmantot, jo varu nepareizi iztulkot, ko nozīmē īlīcit

 10. Latvijas tauta sastāv no latgaļiem,sēļiem ,kuršiem, malēniešiem,ventiņiem……utt pie kuras izcelsmes piederat jūs? Vai noliedzat savu izcelsmi? Savu indentitàti…..vai esat vidējs latvietis? Vai parlatviskojies imigrants? Kas esi tu?

 11. tas tiesa, čeka darbojas aktīvi, naidu ienest vajag un dižgarus piesmiet

 12. un tā kursīte…nāk prāta ‘medicīna’ ar kafijas klizmām.

 13. tad jau škles banka

 14. Tad latgaļi nav latvieši un pie Citades bankomatiem nav ko iet

 15. Apstiprina manis jau sen teikto, ka šķeltniecība tiek ienesta un sildīta no ārpuses katrā valstī.
  Tas pats attiecas uz Lielbritāniju un Spāniju.

 16. es grib bankomāt ventiņ mēle, es i ventiņš, man ir tād tiesīb.

 17. citadele, a tu esi pārliecināta, ka tur pareizi uzrakstīts?

 18. Piespēlē Kremlim!

 19. Sviests !!!!!!!!!!!

 20. kamēr boksterēsi latgaļus tikmēr saspiedīsi pogas nepareizi un norīs karti

 21. Idiotisms.

Draugiem Facebook Twitter Google+