×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Mācās, lai kaujās uzvarētu

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

“Latvijas Avīze” starptautiskās militārās mācības “Saber Strike 2012” Ādažu poligonā apmeklēja dienā, kad kapteiņa Gaida Landratova komandētā kaujas vienība saņēma uzdevumu doties uz Ādažu provinces ciematiņu, kurā, pēc izlūku informācijas, vietējie vīrieši sākuši veidot kaujas vienības, vākt ieročus un narkotikas.

 

Karavīriem vajadzēja pārmeklēt ciematiņu un aizturēt kaujiniekus. Jau naktī vienu no ciemata mājām ieņēma latviešu vienībā ietilpstošā kanādiešu nodaļa. Saprotams, vietējie (tos lieliski tēloja Latvijas armijas sauszemes spēku karavīri) par to bija ļoti neapmierināti. Vienu brīdi pat likās, ka mācības kļūs par realitāti: nejauši regbija bumba trāpīja kanādiešu tulkam pa galvu, sākoties ciematiņa tīrīšanai un apšaudei, nejauši kanādiešu mājā iekrita un ar skaļu troksni uzsprāga skaņas granāta… Ciematnieki bija lieliski arī spridzekļu izvietošanā: bumbu pie līķa kanādieši atšifrēja, bet, atverot kasti, gāja bojā pats nodaļas komandieris. Savukārt latviešu karavīri nodrošināja kaujas atbalstu no perimetra un bruņotajiem “Hummer” džipiem, palīdzēja kanādiešiem cilvēku pārmeklēšanā, evakuēja abu pušu cietušos, ievainotos un visa beigās atmīnēja nesprāgušās bumbas.
armija3_AD_5

“Ideālas mācības un ideālas iespējas piestrādāt pie niansēm un sadarbības. Karavīri ir labi sagatavojušies: gan mūsējie, gan kanādieši. Jā, bija kritušie un ievainotie, bet visi darīja, ko varēja. Bija kļūdas, kuras pārrunāsim. Bet jāsaprot, ka jebkurā karā ir otra puse, kas cīnās, un karavīri krīt no lodēm un uzsprāgst. Tam ir domātas arī mācības, lai reālajā dzīvē zaudējumi būtu pēc iespējas mazāki,” komentē kapteinis Gaidis Landratovs.

 

 

 

 

 

Uzziņa

Apvienotajās sauszemes un gaisa spēku mācībās “Saber Strike 2012”, kuras notika no 11. līdz 22. jūnijam Igaunijā un Latvijā, piedalījās 2000 karavīru no astoņām valstīm. Igaunijā bija štāba vingrinājumi, bet Latvijā, Ādažu poligonā, 1700 karavīru trenēja lauka taktiku. Mācību galvenie uzdevumi bija gatavošanās starptautiskajām misijām, dažādu valstu armiju savietojamības uzlabošana, Latvijas spēju stiprināšana, lai uzņemt draudzīgu valstu armijas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+