Kultūra
Mūzika

Maestro Pauls “Vienā elpā” ar jaunajiem pūtējiem 16

Foto: VISC

5. maijā plkst. 17 Ķīpsalas hallē notiks VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncerts “Vienā elpā”, kas veltīts Latvijas simtgadei, pavēstīja rīkotāji.

Koncertā gluži kā Dziesmu un deju svētkos vienā varenā orķestrī apvienosies 37 Latvijas labākie skolēnu pūtēju orķestri – 1500 jaunie mūziķi, kuri izdzīvos Latvijas simtgades vēstures stāstu mūzikā.

“Pūtēju orķestri man vienmēr ir patikuši. Tas saistās ar bērnību, ar pažarniekiem un zaļumballi, ar maršiem un lustīgiem meldiņiem,” saka maestro Raimonds Pauls, kura skaņdarbus varēs dzirdēt VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncertā “Vienā elpā” Ķīpsalā 5. maijā.

Maestro atzīst, ka pēdējos gados pūtēju orķestri piedzīvo jaunu uzplaukumu. Skatītāju interesi raisa gan defilē priekšnesumi, gan interesants repertuārs, kas ietver arī džeza ritmus, un veiksmīgi, labi aranžējumi. “Man vienmēr smaidu izraisa maziņie, kas staigā pa laukumu, turot lielu, smagu instrumentu, skatoties, kur jāliek kājas, un vēl spēlē!” ar smaidu Maestro raksturo krāšņos defilē priekšnesumus un piebilst, ka “lielos laukumos un pilsētu svētkos pūtēju orķestri ir visiederīgākie”.

Šajā koncertā skanēs gan Raimonda Paula pirms 30 gadiem tapušais popurijs “Džons Neilands”, gan jaunākais popurijs “No Kolkas līdz Rēzeknei” Aivara Krūmiņa aranžējumā, kas pirmoreiz plašākai publikai izskanēs tieši Ķīpsalā. Starp citu, “No Kolkas līdz Rēzeknei” ir viens no bērnu un jauniešu šī koncerta vismīļākajiem skaņdarbiem.

Vēl koncertā “Vienā elpā” līdzās Raimonda Paula mūzikai jaunos, mūsdienīgos aranžējumos skanēs arī citu latviešu komponistu pazīstamākie skaņdarbi – Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”, Jura Kulakova “Slidotava” no grupas “Pērkons” repertuāra un citi.

LA.lv