×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. marts, 2012
Drukāt

Mainīs noteikumus par ārstēšanās režīmu

slimo

Lai mazāk būtu krāpnieku, kuri pēkšņi ir šķietami slimi, lai gan patiesībā neievēro nekādu ārstēšanas režīmu, turpmāk tas būs norādīts darba nespējas lapā – stacionārs, mājas vai brīvais!

 

Lai gan darba nespējas jeb tā saukto slimības lapu izsniedz, kad ir pārejoša darba nespēja, daudzi to izmanto vien attaisnojumam, piemēram, lai neierastos tiesas sēdē, kaut arī veselības stāvoklis to patiesībā atļauj. Ministru kabinets šo situāciju nolēmis mainīt.

Grozījumi noteikumos paredz, ka ārstam vai ārsta palīgam attiecīgajā veidlapā turpmāk būs jānorāda pacientam noteiktais ārstēšanās režīms: stacionārs, mājas vai brīvais.

Stacionārais un mājas režīms nozīmē, ka kvalitatīvas ārstēšanās nodrošināšanai pacientam jābūt slimnīcā vai mājās. Ja noteikts šāds režīms, tad nevar veikt darbības, kas nav saistītas ar ārstniecību, tai skaitā piedalīties kādā no tiesvedības procesiem.

Brīvais režīms turpretim pieļauj iespēju piedalīties tiesvedības procesos un var netikt uzskatīts par attaisnojošu iemeslu šādos gadījumos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+