Latvijā
Sabiedrība

Mairis Briedis, Guna Zariņa, Skaidrīte Lasmane… Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmēji 2

Foto – LETA. Kolāža – la.lv

Un apbalvojumu saņem…

Ordeņu kapituls paziņojis to cilvēku vārdus, kuriem piekšķirts Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā.

Starp augstā apbalvojuma saņēmējiem ir Mairis Briedis, Skaidrīte Lasmane, Dita Lūriņa, Guna Zariņa, Jānis Zeltiņš, Diāna Dadzīte, Uģis Prauliņš, Uldis Marhilēvičs un daudzi citi.

Latvijas valsts apbalvojumus 18.novembrī Rīgas pilī pasniegs prezidents Raimonds Vējonis.

“Visiem apbalvotajiem ir kāda vienojoša pazīme – izcila Tēvijas mīlestība un pašaizliedzīgs darbs Latvijas labā. Stipri un apņēmīgi cilvēki ar savu garīgo spēku, ar intelektuālo potenciālu, drosmi, gribu, ar savu sirds gudrību un darba mīlestību. Šīs īpašības ir viņu panākumu pamatā,” uzsver prezidenta kanceleja.


Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmēji

Ordeņu kapituls nolēmis:

1. Piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa III šķiru un iecelt par ordeņa komandieri: profesionālo bokseri Mairi Briedi;

2. Piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku: tēlnieci, medaļu mākslinieci Ligitu Franckeviču,

gleznotāju, Latvijas Mākslas akadēmijas asociēto profesori Ievu Iltneri,

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesi Valerijanu Jonikānu,

Latvijas Universitātes emeritēto profesori, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta vadošo pētnieci, Dr.phil. Skaidrīti Lasmani,

gleznotāju Daci Lielo,

Latvijas Nacionālā teātra aktrisi Ditu Lūriņu-Eglienu,

mākslinieku, ilggadējo Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku galveno mākslinieku un scenogrāfu Ivaru Mailīti,

komponistu Uldi Marhileviču,

komponistu Uģi Prauliņu,

Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Molekulārās bioloģijas katedras profesoru, augu ģenētiķi, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi, Dr.habil.biol. Īzaku Rašalu,

ilggadējo volejbolistu un volejbola treneri, Rīgas Volejbola skolas un Latvijas junioru izlašu treneri
Pāvelu Seļivanovu,

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesnesi Ilzi Skultāni,

Latvijas Nacionālās neatkarības kustības dalībnieci Ingrīdu Titavu,

ilggadējo pašvaldību darbinieku, Līvānu novada domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu,

Jaunā Rīgas teātra aktrisi Gunu Zariņu,

ilggadējo basketbola treneri Jāni Zeltiņu;

3. Piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri:

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiāles virsārsti, anestezioloģi reanimatoloģi
Brigitu Aišpuri,

ilggadējo Nīcas novada Otaņķu feldšerpunkta vadītāju Elzu Cērpu,

vieglatlēti, paralimpisko Eiropas un pasaules čempioni vieglatlētikā Diānu Dadzīti,

ilggadējo volejbolistu un volejbola treneri Juriju Deveikusu,

Valmieras drāmas teātra aktieri Jānu Johansonu (Janusu Johansonu),

ilggadējo Tukuma Raiņa ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāju Tiju Skaidrīti Kalniņu,

ilggadējo vieglatlētikas treneri Uldi Kurzemnieku,

ilggadējo izglītības, kultūras un sabiedrisko darbinieku, novadpētnieku, muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” direktoru Iosifu Ročko,

ilggadējo meža ierīcības speciālistu, biedrības “Vides kvalitāte” valdes locekli, sertifikācijas institūcijas “Vides kvalitāte” meža un koksnes piegādes ķēdes sertifikācijas vadošo auditoru Madi Sīpolu,

tautas daiļamata meistari, Kultūras centra “Iļģuciems” Tautas lietišķās mākslas studijas “Irbi” dibinātāju un ilggadējo vadītāju Austru Skutuli,

Jūrmalas pilsētas pašvaldības SIA “Veselības un sociālās aprūpes centrs – Sloka” izpilddirektori veselības aprūpes jomā, ārsti internisti Valentīnu Vīganti.

Viestura ordeņa saņēmēji

Ordeņu kapituls nolēmis:

1. Piešķirt Viestura ordeņa II šķiru un iecelt par ordeņa lielvirsnieku:

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku, ģenerāli Intaru Zitānu;

2. Piešķirt Viestura ordeņa IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku:

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieku, majoru
Mārtiņu Baltmani,

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Militāro pārstāvju grupas štāba virsnieku NATO štābā Nīderlandē, pulkvežleitnantu Normundu Baranovu,

Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Kājnieku brigādes 1.mehanizētā kājnieku bataljona komandieri, pulkvežleitnantu Raivi Melni,

bijušo Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamenta Kaujas atbalsta pārvaldes vecāko ekspertu, majoru Rolandu Milleru,

Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta Kinoloģijas nodaļas priekšnieci, majori Dainu Stuceri;

3. Piešķirt Viestura ordeņa V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri:

Latvijas Nacionālo partizānu apvienības biedri, nacionālās pretošanās kustības dalībnieci, nacionālo partizāni Antoņinu Braslu,

nacionālās pretošanās kustības dalībnieci, nacionālo partizāni Dzidru Bukāti,

Latvijas Nacionālo partizānu apvienības biedru, nacionālās pretošanās kustības dalībnieku, nacionālo partizānu Monvidu Uldi Normundu Eltermani,

nacionālās pretošanās kustības dalībnieku, nacionālo partizānu Arendu Jāni Lapiņu,

nacionālās pretošanās kustības dalībnieku, nacionālo partizānu Jāzepu Loginu,

Latvijas Nacionālo partizānu apvienības biedru, nacionālās pretošanās kustības dalībnieku, nacionālo partizānu Pēteri Loginu,

Latvijas Republikas Zemessardzes Mācību centra priekšnieku, kapteini Arturu Maksi,

nacionālās pretošanās kustības dalībnieci, nacionālo partizāni Hildu Miezīti,

zemessargu, Latvijas Republikas Zemessardzes 3.brigādes Operatīvās daļas Mobilās apmācību nodaļas priekšnieku, virsleitnantu Daini Mikanovu,

Latvijas Nacionālo partizānu apvienības biedru, nacionālās pretošanās kustības dalībnieku, nacionālo partizānu Ernestu Rudzrogu;

4. Apbalvot ar Viestura ordeņa pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi:

Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona Sakaru un informācijas sistēmu atbalsta centra Tehniskā atbalsta daļas Radiosakaru līdzekļu darbnīcas priekšnieku, štāba virsseržantu Aināru Bērziņu,

Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļas Vadības grupas kvalificētu speciālistu, štāba virsseržantu Gaiti Poli,

Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Pasienes robežapsardzības nodaļas inspektoru, virsniekvietnieku
Valēriju Troņinkovu;

5. Apbalvot ar Viestura ordeņa otrās pakāpes (sudraba) goda zīmi:

Latvijas Republikas Zemessardzes 27.kājnieku bataljona zemessardzes veterānu, seržantu
Jāni Bahmani.

Atzinības krusta saņēmēji

Ordeņu kapituls nolēmis:

1. Piešķirt Atzinības krusta III šķiru un iecelt par ordeņa komandieri:

rabīnu, Rīgas un Latvijas ebreju reliģiskās draudzes un biedrības “Šamir” vadītāju, Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeja izveidotāju, Dr. Menahemu Barkahanu,

lauksaimnieku, Tukuma novada Degoles pagasta lauksaimniecības uzņēmuma SIA “Nītava” valdes priekšsēdētāju Edvardu Beinaroviču,

Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Tiesību katedras asociēto profesoru, Dr.iur.
Zenonu Indrikovu,

Latvijas Republikas ģenerālkonsuli Sanktpēterburgā, Latvijas-Krievijas valsts robežas demarkācijas komisijas Latvijas puses priekšsēdētāju Irinu Manguli,

Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāju, biedrības “Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome” valdes locekli, SIA “Arosa-R” valdes priekšsēdētāju Māru Rudzāti,

lauksaimnieku, Tukuma novada Lestenes pagasta lauksaimniecības uzņēmuma SIA “Lestene” valdes priekšsēdētāju Egīlu Seņkānu,

SIA “Mikrotīkls” dibinātāju un līdzīpašnieku Džonu Martinu Talliju (John Martin Tully),

ilggadējo latviešu sabiedrisko darbinieku Vācijas Federatīvajā Republikā, Baltiešu kristīgās apvienības ģenerālsekretāru Andreju Urdzi;

2. Piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku:

puķkopi un liliju selekcionāri, biedrības “Lilium Balticum” valdes priekšsēdētāju, Dr.agr.
Antru Balodi,

ilggadējo Aizkraukles pilsētas kultūras nama vīru kora “Staburags” māksliniecisko vadītāju un diriģenti, mūzikas pedagoģi Māru Batragu,

ilggadējo motosportistu un motosporta treneri Ivaru Blumfeldu,

tēlnieku, Latvijas Mākslas akadēmijas emeritēto profesoru Arvīdu Drīzuli,

Latvijas Futbola federācijas valdes locekli, Latvijas Futbola federācijas Futbola attīstības komitejas priekšsēdētāju Daini Gudermani,

uzņēmēju, SIA “Padtex Insulation” dibinātāju un prezidentu Džerardo Čiro Espozito (Gerardo Ciro Esposito),

Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta vadošo pētnieci, profesori, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekli, Dr.habil.philol. Benitu Laumani,

Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes pensionēto profesoru Juri Miķelsonu,

Johanesa Gūtenberga Maincas Universitātes emeritēto profesoru, Austrumeiropas vēstures institūta vadītāju, Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju locekli, Vēsturnieku komisijas ārvalstu locekli, Dr.phil., Dr.h.c. Ervīnu Oberlenderu (Erwin Oberländer),

SIA “Geo Consultants” valdes locekli, Dr.geol. Jāni Prolu,

ilggadējo jūrniecības darbinieku, tālbraucēju kapteini, Liepājas Jūrniecības koledžas profesionālās izglītības pasniedzēju Eduardu Raitu,

Leipcigas Universitātes emeritēto profesoru, Latvijas Universitātes Goda doktoru, Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes viesprofesoru, Dr.phil., Dr.h.c. Dīteru Šulcu (Dieter Schulz),

kultūras darbinieci, ilggadējo Rīgas Tehniskās universitātes Kultūras centra vadītāju Asju Visocku;

3. Piešķirt Atzinības krusta V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri:

ilggadējo Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas angļu valodas skolotāju Ingrīdu Hedemarku,

kultūras un sabiedrisko darbinieci Ivetu Meieri,

VSIA “Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca” 3.rehabilitācijas nodaļas vecāko medicīnas māsu, garīgās veselības aprūpes māsu Skaidrīti Pudāni,

ilggadējo Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Madariņa” pirmsskolas izglītības skolotāju Rutu Rudzīti,

ilggadējo Rīgas Teikas vidusskolas direktora vietnieci izglītības jomā, latviešu valodas un literatūras skolotāju Annu Vētru.

LA.lv