×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
31. jūlijs, 2017
Drukāt

Maizīša dators atrasts, zaglis aizturēts (4)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Jānis Maizītis

Valsts policijai (VP) izdevies identificēt un 6. jūnijā aizturēt vīrieti, kurš maija sākumā ielauzās Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša (attēlā) īrētajā dzīvoklī Rīgā un nozaga viņa privāto datoru, informē VP pārstāve Samanta Čapkovska.

Likumsargiem izdevies atrast nozagto datoru un atdot to īpašniekam. Tajā nav atradusies klasificēta informācija. Persona, kas izdarījusi minēto zādzību, ir 1979. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par mantisko noziegumu veikšanu. 8. jūnijā tiesa vīrietim kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu. Sīkākus komentārus VP nesniedz.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par zādzību, kas veikta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

SAB pārstāve Iveta Maura, vaicāta, vai pēc šī gadījuma pieņemti kādi stingrāki drošības kritēriji attiecībā uz SAB vadītāju, norāda, ka šobrīd normatīvie akti SAB direktoram apsardzi nodrošināt neparedz un arī diskusijas par šo jautājumu neesot bijušas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tev neviens nepateiks, vai datorā bija slēpjama informācija, bet drīzāk ka nebija. Bet …varbūt … Vai privātsarakste netika uzlauzta? Ko atrada tajā? Neviens nedabūs zināt.

    To zināsim zīlēt tad, ja lieta aizies uz tiesu un būs slēgta, nepieejama sabiedrībai. Citādi tik un tā zināsim, ko puika stāsta, ko liet’manīja, kad ar to iepazinās …

  2. Ļaundariem jau nav nepieciešama klasificēta informācija – pietiek ar privāto. Dīvaini, ka pēc tādas izgāšanās (zādzības pieļaušanas) datora saimnieks turpina piešķirt vai atteikt amatpersonām pielaides darbam ar valsts noslēpumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+