Kultūra
Teātris un kino

Mākslas dienu teātris lieliem un maziem Valmierā 16

Publicitātes foto

Mākslas dienu laikā Valmierā no 5. līdz 22. aprīlim gaidāmas vairākas spilgtas un aizraujošas izrādes kā lielajiem, tā arī mazajiem skatītājiem, LA.lv uzzināja Valmieras domē.

5. aprīlī plkst. 18.30 Valmieras Drāmas teātrī spāņu pantomīmas meistars, režisors un aktieris Karloss Martiness ar izrādi “Laiks svinēt” atzīmēs savu 35 gadu jubileju uz skatuves.

Izrādes galvenais vēstījums – arī klusums runā. Jubilejas izrādes pirmajā daļā mākslinieks piedāvās etīžu izlasi. Tikai norises dienā, sastopoties ar publiku, aktieris izvēlēsies, kurus “slīpētās dārgakmeņu kolekcijas” stāstus rādīt. Tajos ir draiski lidojoši tauriņi, kabatas pulkstenis, kas izstāsta ģimenes hroniku, nenovīdīgs nemiernieks bārddzinis un vēl daudz citu tēlu. Programmas turpinājumā tiks attīstīta tēma, kas vienmēr intriģējusi mākslinieku – laiks. Karloss Martiness to pēta caur humora prizmu, atverot durvis cerībai. Skatītāji, lai iesaistītos dialogā par cilvēcību, nonāks zvanu tornī kopā ar sirmu zvaniķi, sacīkšu auto trasē, bērnistabā pie zīdaiņa gultiņas, basketbola spēlē, kāzās.

Ieejas maksa: 8 eiro.

8. aprīlī plkst. 18.30 Valmieras Drāmas teātrī būs skatāma Viljama Šekspīra lugas “Ričards III” motīvos balstīta režisora Dāvida Džovanzana (Davide Giovanzana) izrāde “Ričards III. Aklā zarna”.
Darbs pie izrādes sākās ar divu nedēļu ilgu delartiskās komēdijas meistardarbnīcu, kurā piedalījās gandrīz viss Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktieru un režisoru 4.kurss. Studenti pētīja visu 36 Šekspīra lugu slepkavības, kas notiek uz skatuves (tādas esot 74), veidoja etīdes, kā arī meklēja Ričarda III līdziniekus Latvijas pagājušā gadsimta 90.gadu vēsturē.

Ieejas maksa: 6 eiro.

8. aprīlī plkst. 12 Valmieras Kultūras centrā norisināsies koncertizrāde “Sīpoliņa jaunie piedzīvojumi”. Mazais un drosmīgais Sīpoliņš no cietuma mēģinās atbrīvot visus netaisnīgi ieslodzītos. Lai to izdarītu, viņam būs jāsadraudzējas ar Ķirsēnu, Zemenīti un labo Kurmieni. Koncertizrādē piedalīsies Sergejs Jēgers (kontrtenors), Agnese Egliņa (klavieres), Guna Šnē (čells), Elīna Endzele (sitaminstrumenti), Vadims Lukjančuks (cirka mākslinieks), kā arī Rīgas Doma kora skolas, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņi. Koncertizrādi vadīs Karina Bērziņa.

Ieejas maksa: 4-8 eiro.

Dažādus bērna augšanas laikā svarīgus tematus jautrā gaisotnē izrādē “Kaka un pavasaris” 28. aprīlī plkst. 13 Valmieras integrētajā bibliotēkā izspēlēs režisors Jānis Znotiņš kopā ar aktrisi Anci Muižnieci. Uzvedums veidots pēc igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Izrāde ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu 2015./2016.gada sezonā kā gada izrāde bērniem vai pusaudžiem. Ieeja bez maksas.

Tāpat Valmieras integrētajā bibliotēkā 22. aprīlī plkst. 12 Ģimenes rīta laikā bērnu teātris “Spēlīte” dāvinās uzvedumu, kurā atpazīsiet Imanta Ziedoņa Raibo pasaku. Ieeja bez maksas.

LA.lv