×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

Mākslas festivāls “Cēsis 2013”

Foto - LETAFoto - LETA

Mākslas festivālā “Cēsis 2013”, kas dažādās vietās Cēsīs norisināsies laikā no 28.jūnija līdz 20.jūlijam, iecerēti 32 notikumi vizuālajā mākslā, mūzikā, kino, teātrī un gastronomijā.

Tiks piedāvāti gan pārsteigumi, gan klasiskas vērtības.
Festivāls tiks atklāts 28.jūnijā pulkstens 19.30 ar multimediālu koncertuzvedumu “Latvijas Radio koris, Keidžs un laiks” Cēsu sporta kompleksa zālē. Koncertu veidojuši Latvijas Radio kora vadītājs Sigvards Kļava kopā ar režisoru Robertu Rubīnu, un tajā tiks savienots it kā atšķirīgais – Džons Keidžs un Hārdijs Lediņš, dadaistiskā dziedāšana un baznīcas zvani, kontrabasists dziedās, bet dziedātājs spēlēs kontrabasu. Uzveduma pamatā būs attēlu un skaņas attiecību risinājuma meklējumi, attēlu klātbūtne būs jaušama gan gaismu spēlēs, gan videoprojekcijās, bet skaņa eksponēsies gan dzīvajā atskaņojumā, gan fonogrammā.
Otrs festivāla pārsteigums būs Gundegas Skudriņas iecerētā divu stundu gastronomiskā performance “Nepieradinātās vakariņas”, kas 19.jūlijā pulkstens 20 notiks Cēsu pils klētī. Tajā gaidāmas ne vien garšai, bet arī redzei, taustei, dzirdei un smaržai neierastas sajūtas. “Performances laikā piecās kārtās tiks atdots gods ēdienam. Viss būs sabalansēts, taču mēs centīsimies mānīt acis. Performance raisīs dažādas emocijas, bet, kādas tieši – tas atkarīgs no katra ēdāja paša,” stāsta Skudriņa.
Mmūzikas programmā šogad tiks piedāvāti deviņi notikumi amplitūdā no kamermūzikas koncerta “Elektroakustiskās spēles Cēsu klētī” līdz plašākiem koncertiem estrādē, kas var pulcēt pat vairākus tūkstošus cilvēku.
Akordeoniste Ksenija Sidorova klausītājus priecēs 29.jūnijā pulksten 20 Cēsu sporta kompleksa zālē, piedāvājot koncertu “Ksenija Sidorova un “Sinfonietta Rīga”” jaunā un perspektīvā diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā. Tāpat mūzikas programmā piedalīsies Raimonds Pauls, Kaspars Zemītis, Daumants Kalniņš, Ilona Bagele, profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” un citi.
Festivālā tiek attīstītas arī izglītojošās programmas. Ja pagājušā gada jaunievedums bija bērnistaba, tad šogad ir padomāts arī par jauniešu auditoriju – 11.jūlijā norisināsies “Jauniešu “weekends””, kura laikā par jauniešiem draudzīgu cenu – trim latiem – tiks piedāvāts vizuālās mākslas izstāžu apmeklējums, Luvēnlanēvas studentu simfoniskā orķestra koncerts “Dejas ar Riekstkodi un Beļģijas studentu orķestri” Cēsu sporta kompleksā, kā arī džeza mūziķu “Bunch of Gentlemen” koncerts klubā “Fonoklubs”.
Vizuālās mākslas jomā festivāls piedāvās trīs izstādes. Starptautiskajā laikmetīgās mākslas izstādē “Vasaras lasījumi”, kuras kurators ir Ķēstutis Kuizins no Lietuvas, iekļausies naratīvs, fikcija un dokumentālisms. Izstādē, kas būs aplūkojama Cēsu Alus brūzī un pilsētvidē, būs iekļauti Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Meksikas, Moldovas, Lielbritānijas, Šveices, Argentīnas, Slovēnijas un Čehijas mākslinieku darbi.
Bijušajā Cēsu tipogrāfijā varēs aplūkot Karlīnas Vītoliņas pirmo personālizstādi “Portreti”, kuru veidos apmēram 70 melnbaltās lielformāta fotogrāfijas. Viņas uzņemtie attēli bieži publicēti vietējos stila žurnālos, taču šī personālizstāde būs nepieradinātāka, apveltīta ar intrigu, kas piemīt ikviena mākslinieka pirmajai izstādei. Toties Cēsu Izstāžu namā būs skatāma Vizvalža Ziediņa darbu izstāde “Bezdibenis. Visvaldis Ziediņš”, kas skatītājus iepazīstinās ar iepriekš vēl neeksponētiem mākslinieka darbiem.
Visas festivāla izstādes būs atvērtas apmeklētājiem līdz 31.jūlijam.
Teātra programmas pamatā šogad būs trīs jaunā, provokatīvā, veiksmīgu starptautisku karjeru sākušā Latvijas režisora Vladislava Nastavševa iestudējumi – Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Vecene”, kā arī Valmieras teātra izrādes “Jūlijas jaunkundze” un “Makbets”. Festivāla noslēguma izrāde – Liepājas teātra izrāde – “Pūt, vējiņi!” Cēsu pils parka brīvdabas estrādē būs skatāma 20.jūlijā pulksten 21.
Tāpat festivālā tiks piedāvāta Valentīnas Freimanes britu kino klasikas izlase. Laikā no 30.jūnija līdz 19.jūlijam būs skatāmi 13 kino seansi.
Biļešu cenas uz festivāla notikumiem būs robežās no trim līdz 15 latiem, un tās ir iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā “www.bilesuparadize.lv” un visās festivāla norises vietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+