Kultūra
Kultūrpolitika

Mākslas gadatirgus “Art Riga Fair” varētu aizstāt “Jauno vilni”0

Foto: LETA

Mākslas gadatirgum “Art Riga Fair”, kas pirmoreiz notiks no 23. līdz 30.novembrim Rīgā, ir visas iespējas nozīmes ziņā sasniegt mūzikas konkursa “Jaunais vilnis” līmeni, intervijā aģentūrai LETA norāda mākslas kolekcionāre no Maskavas un labdarības fonda “Frida Project Foundation” īpašniece Tatjana fon Vardenburga.

Viņa skaidroja, ka “Art Riga Fair” mērķis ir ne tik daudz pārdot un nopelnīt, bet vairāk radīt tēlu un pievilināt apmeklētājus.

Svarīgas būšot ne tikai gleznas, kas karāsies pie sienas, bet arī notikumi gadatirgus ballītēs un VIP pieņemšanās, kur tiksies visi gadatirgus dalībnieki.

“Mākslas tirgum ir vajadzīga vide – labs restorāns, laba virtuve, pazīstami eksperti un galeristi, kurus nepieciešams īpaši uzaicināt, kas nozīmē apmaksāt ceļu un uzturēšanos. Tam visam tiek tērēta sponsoru nauda. Sponsoru interese piedalīties šādos pasākumos rodas mediju klātbūtnes dēļ. Prese parasti seko to norisei, pasākuma rezultātā noslēgtajiem darījumiem, labdarības akcijām, tādējādi nodrošinot sponsoriem labu mediju “izplūdi”,” norāda fon Vardenburga.

Tomēr, lai mākslas gadatirgus spētu piesaistīt plašu publikas uzmanību, ir jāizveidojas visai mozaīkai – mākslinieki, galerijas, kolekcionāri, vide. Ja kaut viena detaļa iztrūks, pasākums norisināsies starptautiski nepamanītā līmenī.

Tāpat fon Vardenburga arī uzsvēra, ka gadatirgus palīdzēs vietējiem māksliniekiem palielināt viņu darbu cenas, kā arī radīs jaunas iespējas.

“Gadatirgus tā nav tikai gleznu pārdošana. Tā ir gleznas autora un galerijas vārda pārdošana. Es gribu mudināt galerijas izstādīt ne tikai mūsdienu māksliniekus, bet arī muzeja līmeņa antikvārus darbus, tādējādi radot kolekcionāru interesi,” norāda kolekcionāre.

“Londonā uz gadatirgu “Frieze Art Fair” viņi pulcējas no visas pasaules. Kāpēc viņi nevarētu pulcēties Rīgā,” viņa piebilst.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Oktobrī rīko vērienīgu dizaina notikumu
7 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO, VIDEO: Latvijas labāko mežradznieku satikšanās uz “Lielā dzintara” skatuves
7 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Sinfonietta Rīga” sezonu sāks ar Mocartu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Kariņš uzticas ministra Pūces spējām novest pašvaldību reformu līdz galam
44 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Ekskursijas laikā Kaļiņingradā gājis bojā tūrists no Latvijas
27 minūtes
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Igaunijas pilsētā Narvā notikusi apšaude; ir ievainotais
4 stundas
LE
LETA
Sports
Znarokam veselības likstas, “Spartak” dažas turpmākās spēles vadīs Vītoliņš
2 stundas