×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. marts, 2014
Drukāt

“Malaysia Airlines” lidmašīnā kāds apzināti atslēdzis saziņas iekārtas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A pilot on board a Vietnamese Air Force Russian-made AN-27 uses a map to help search Vietnam's southern sea for missing Malaysia Airlines' flight MH370 on March 14, 2014. The needle-in-a-haystack hunt for the missing Malaysian airliner spread to the vast Indian Ocean after the White House cited "new information" that it might have flown for hours after vanishing nearly seven days ago. AFP PHOTO/HOANG DINH NAM

Malaizijas premjerministrs Nadžibs Razaks sestdien, 15.martā, paziņoja, ka pirms nedēļas pazudušajā aviokompānijas “Malaysia Airlines” lidmašīnā kāds apzināti atslēdzis saziņas iekārtas un mainījis tās kursu.

Pēdējie satelītu dati uzrāda lidmašīnu sešarpus stundas pēc tās pazušanas no civilajiem radariem, preses konferencē paziņoja Razaks.

Šajā laika posmā lidmašīna mainījusi virzienu un pārlidojusi Malaizijas pussalu Indijas okeāna virzienā un tas “liecina par kāda lidmašīnā esoša cilvēka apzinātu rīcību”, sacīja premjers.

“Neskatoties uz mediju ziņām, ka lidmašīna tikusi nolaupīta, gribu teikt skaidri: mēs joprojām pārbaudām visas versijas, kas lika reisam “MH370″ novirzīties no tā sākotnējā kursa,” sacīja Razaks.

Viņš norādīja, ka viņa sniegtās ziņas ir balstītas uz jaunāko informāciju no satelītiem un militārajiem radariem.

Tagad apkopotie dati “ar lielu ticamības pakāpi” rāda, ka lidmašīnas divas automātiskās saziņas sistēmas tikušas atslēgtas viena pēc otras pirms tā sasniegusi punktu virs Dienvidķīnas jūras, kur tā 8.marta plkst.1.30 pazuda no civilajiem radariem.

Tad tā pagriezusies atpakaļ un lidojusi rietumu virzienā pāri Malaizijas pussalai, tad pagriezusies uz ziemeļrietumiem.

Pēdējā apstiprinātā saziņa starp lidmašīnu un satelītiem notikusi pkst.8.11, tagad izmeklētāji cenšas izrēķināt, cik tālu lidmašīna varētu būt nolidojusi.

Šobrīd eksperti noteikuši, ka saziņas vieta atrodas vienā no diviem lielajiem ģeogrāfiskajiem koridoriem: ziemeļu, kas stiepjas no Kazahstānas un Turkmenistānas robežas līdz Taizemes ziemeļiem, un dienvidu, kas stiepjas no Indonēzijas līdz Indijas okeāna dienvidiem.

Jau ziņots, ka aviokompānijas “Malaysia Airlines” lidmašīna “Boeing 777-200” pazuda 8.martā ceļā no Kualalumpuras uz Pekinu. Tajā atradās 239 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+