×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. aprīlis, 2012
Drukāt

Mali gāztais prezidents oficiāli atkāpies no amata

ture

Mali prezidents Amadū Tumani Turē, kurš tika gāzts no varas pagājušajā mēnesī militāra apvērsuma rezultātā, oficiāli atkāpies no amata, 8.aprīlī paziņojis Burkinafaso ārlietu ministrs, kurš uzņēmies vidutāja pienākumus šajā krīzes situācijā.

Pēc tikšanās ar prezidentu, ministrs paziņoja, ka saņēmis vēstuli, kurā Turē paziņo par atkāpšanos. Viņš pavēstīja, ka gatavojas sazināties ar atbildīgajām varasiestādēm, lai varētu tikt veikti šādā situācijā nepieciešamie pasākumi.

Mali militārajai huntai, kura veica apvērsumu, līdz ar to dota iespēja atkāpties un ļaut valstij atgriezties pie demokrātijas.

Mali militārā hunta un Rietumāfrikas valstu ekonomiskā kopiena (ECOWAS) 6.aprīļa vakarā paziņoja par vienošanās noslēgšanu, kas paredz sankciju atcelšanu un apvērsumā iesaistīto amnestiju. Militārā hunta apņēmās atkāpties, tiklīdz to oficiāli būs izdarījis Turē.

Vienošanās rada pamatu konstitucionālas varas atjaunošanai pagaidu līdera vadībā, kurš pārraudzīs demokrātiskas vēlēšanas un risinās krīzi valsts ziemeļos, kur varu sagrābuši islāmisti un tuaregi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+