×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. augusts, 2016
Drukāt

Malu zvejniekiem attīstīta fantāzija

Foto - Ildze FelsbergaFoto - Ildze Felsberga

Engures un Mērsraga apvienotie spēki pošas uz spoku tīklu ķeršanu.

Turpinās Pasaules dabas fonda (PDF) kampaņa “Spoku tīkli”, kuras mērķis ir ne tikai attīrīt ezerus no pamestajiem zvejas tīkliem, bet arī informēt sabiedrību par šo problēmu.

Šīs vasaras atradumi Carnikavas novada ezeros liecina par malu zvejnieku attīstīto fantāziju. Visinteresantākais atrastais priekšmets bija aptuveni 3 x 3 metru liela alumīnija loksne, kuras stūros piestiprināti ķieģeļi, lai liegs vasaras vējiņš to neaiznes prom. Tā kā blakus tika atrasts vēžu murds, tad līdz ar plastmasas pudelēm uzpeldēja secinājums, ka, visticamāk, alumīnija segas uzdevums ir radīt ēnu, kurā gribētu atpūsties vēži. Un, labi atpūtušies šajā “viesnīcā”, viņi salīstu blakus noliktajā murdā. Tas nav nekas legāls, tāpēc murdi un sega no Dzirnezera tika izcelti. Pie viena spoku tīklu mednieki konstatēja, ka lielākoties niedrēs gulošās plastmasas pudeles nav vienkārši pudeles, bet gan pludiņi, kas savienoti ar nelegālu zvejas rīku.

Trīs dienas Engures novadā bija īpašas ar to, ka pirmoreiz ezeri tika apsekoti naktī – tas palielina iespēju atrast arī svaigi ieliktus nelegālos tīklus, jo malu­zvejnieki labprāt tīklus ieliek naktī un no rīta pirms pirmajiem gaiļiem velk ārā. Vienā naktī spoku tīklu meklēšanā piedalījās arī Mērsraga novada policija, jo galu galā Engures ezers ir gana liels un atrodas vairāku novadu teritorijā.

Nepieredzējušam meklētājam naktī vislielākās problēmas sagādā orientēšanās. Pirmā stunda jāpavada, lai acis pierastu pie tumsas. Pēc tam jau pamani ne tikai karodziņus, bet arī redzi dūņainākās ezera vietas, jo visapkārt laivai lēkā zivteles. Engures ezerā veiksmīgi tika izvilkts viens aptuveni 50 metru garš tīkls. Ieraudzījām vienu baltu karodziņu, no tā bija novilkta zaļa šņore. Paskatoties dziļāk, atkājās, ka tas ir tīkls, nevis šņore. Un tīkla galā – vēl viens karodziņš. Nekā cita. Tātad skaidrs, ka tīkls nelegāls.

Kā atšķirt nelegālu tīklu no legāla? Pavisam vienkārši. Pie legāla zvejas rīka jābūt piestiprinātam žetonam, kurā norādīts zvejnieka vārds un uzvārds (vai firmas nosaukums), kontakttālrunis un reģistrācijas numurs. Ja tā nav, tad esam uzdūrušies nelegālam zvejas rīkam, par ko jāziņo vietējai pašvaldības policijai vai inspektoram, vai arī aplikācijai “Vides SOS”. Šie cilvēki zinās, kā legāli un efektīvi problēmu risināt.

Ar to vēl nekas nav beidzies. Spoku tīklu mednieki no PDF vēl turpinās meklēt nelegālos tīklus, lai ezeri taptu brīvi no zvejas rīkiem, kas bez jēgas turpina ķert zivis, kuras neviens pat nepagaršos.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.4
Alūksne +9.8
Daugavpils +9
Saldus +7
Liepāja +10.4
Jelgava +10
Ventspils +12.3
Limbaži +9
Madona +10
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+