×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Marina Vladi Rīgā

vladi1_ts_5

Šovakar Dailes teātrī kinofestivāla “Baltijas pērle” 20. jubilejas gada ievadā pirmoreiz Rīgā priekškaru vērs 2006. gadā Parīzē pirmizrādi piedzīvojusi režisora Žana Lika Tartijē iestudētā izrāde “Vladimirs Visockis jeb pārtrauktais lidojums” ar krievu izcelsmes franču aktrisi Marinu Vladi galvenajā lomā.

 

Parīzes teātrī “Leh bouffes du Nord” pilnas zāles piedzīvoja trīsdesmit izrādes un vēlāk vēl desmit Maskavā. Uz skatuves ir tikai Marina Vladi un trīs mūziķi – Konstantīns Kanskis, Oļegs Ponamorenko un Filips Garsija. Izrādē Marina lasa Visocka dzejas atdzejojumu franču valodā, dzied viņa dziesmas krievu valodā un stāsta par savu dzīvi.

Sestdien rīdziniekiem bija iespēja redzēt vaigā arī pašu izcilo franču kinoaktrisi pirms Andrē Mišela 1956. gadā uzņemtās kulta filmas “Burve” ar Marinu Vladi galvenajā lomā. Filmu beidzot, aktrisei bija astoņpadsmit gadu. Tieši pēc šīs lentes noskatīšanās viņā iemīlējās krievu dzejnieks, dziedātājs un aktieris Vladimirs Visockis, ar kuru viņi laulībā Maskavā un Parīzē nodzīvoja 12 gadus līdz pat Visocka nāvei 1980. gadā.

Šovakar Dailes teātrī skatāmās izrādes pamatā ir M. Vladi atmiņu grāmata “Vladimirs Visockis jeb pātrauktais lidojums”, kuru viņa sāka rakstīt 1985. gadā un strādāja pie šī darba trīs gadus. Pie spalvas ķerties pamudinājis daudzu jautājums: kādēļ viņas vīrs, aktieris, dzejnieks un dziedātājs, par disidentu dēvētais Vladimirs Visockis aizgāja no dzīves tik agri – 42 gadu vecumā? Tautā iemīļots, padomju varas ne visai ieredzēts… Padomijā filmās viņam spēlēt “pozitīvos varoņus neļāva, viņa mīļākā loma nebūt nebija sliktais milicis Žeglovs krimiķī “Tikšanās vietu mainīt nedrīkst”, bet gan Parīzes teātrī Hamlets, par kuru pat angļi teic, ka lieliskāku šīs lomas tēlotāju nav redzējuši. Tas viss viņu psiholoģiski nomāca un dzina atkarībās.”

Marina Vladi joprojām spēlē teātrī un raksta grāmatas. Rakstīšana viņai atvērusi citu pasauli, devusi finansiālu neatkarību. Aktrise neslēpj, ka pārdzīvo vecumu, jo viņsaulē aiziet arvien vairāk viņas un Vladimira Visocka draugu. Mūsu vidū palikuši tikai daži, starp tiem Marina Vladi min arī no Rīgas nākušo izcilo baletdejotāju Mihailu Barišņikovu. “Kas zina, varbūt izrādi par Vladimiru Visocki spēlēšu līdz sirmam vecumam,” viņa smaidot teic.

 

Uzziņa

2012. gada 17. aprīlī kinofestivāls “Baltijas pērle” ir uzņemts par biedru Starptautiskajā mākslas kino konfederācijā. Tas apliecina festivāla briedumu un spēju piedāvāt spēcīgu Eiropas līmeņa kino programmu.

Oficiāls “Baltijas pērles” partneris un atbal-stītājs 2012. gadā ir SIA “Rīgas nami”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+