Mobilā versija
+4.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
23. maijs, 2016
Drukāt

Marķētā degviela

PL21-2016-700

Ar kādām ierīcēm speciālisti pārliecinās, ka tiešām ir ielieta iekrāsotā degviela? Kā lauksaimnieks pats to varētu pārbaudīt? Olga Smiltenes novadā

Par to, vai tiek izmantota marķētā degviela, var pārliecināties, vizuāli apskatot degvielas paraugu (iezīmētā degviela būs zilas vai zili zaļas krāsas toņos), bet, lai noteiktu, vai tā tiešām atbilst normatīvo aktu prasībām, jātestē atbilstīgā laboratorijā.

Ministru kabineta 2015. gada 14. aprīļa noteikumu nr. 194 “Kārtība, kādā piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi iezīmētai (marķētai) dīzeļdegvielai (gāzeļļai)” 25. punktā noteikts, kāda ķīmiskā viela izmantojama par marķieri, lai dīzeļdegvielu uzskatītu par iezīmētu.

Lai konstatētu, vai marķētā dīzeļdegviela tiek izmantota atbilstīgi normatīvajos aktos noteiktajiem mērķiem, VID amatpersonas no atbilstīgo mehānisko transportlīdzekļu degvielas sistēmas (arī no degvielas tvertnes) paņem degvielas paraugus. Sākumā notiek degvielas vizuālā apskate, izmantojot ierīci, kas ļauj iesūknēt transportlīdzekļa degvielas tvertnē esošo degvielu un pārliecināties, vai nav konstatēta marķējamo vielu klātbūtne. Ja tā ir konstatēta, degvielas paraugu nosūta testēšanai VID Muitas pārvaldes muitas laboratorijā atzinuma saņemšanai.

 

Vairāk – “Praktiskā Latvieša” šodienas numurā

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+