hclada.ru

Masaļskis lielisks “Lada” uzvarā bullīšos pār Maskavas “Dinamo” 0

Pie panākuma Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā piektdien tikusi latviešu vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētā un Arta Ābola trenētā Toljati “Lada”, kas izbraukumā ar 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Latvijas uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas “Dinamo”, ko vada Harijs Vītoliņš.
Abi vārti pamatlaikā tika gūti jau pirmajā trešdaļā, kad vispirms Maskavas klubu vadībā 16.minūtē izvirzīja Aleksejs Tereščenko, bet pēc divām minūtēm rezultātu izlīdzināja talantīgais Deniss Gurjanovs.
Pamatlaikā neviena no vienībām vārtus vairs neguva, turklāt tas nenotika arī pagarinājumā, bet “bullīšos” uzvaru Toljati komandai nodrošināja Andrejs Ņikitenko.
Masaļskis šajā mačā atvairīja 35 no 36 “Dinamo” metieniem, būdams galvenais panākuma kaldinātājs. Zīmīgi, ka “Lada” pa visu spēli pa Maskavas kluba vārtiem meta tikai 14 reizes.
Tikmēr Karsums šim mačam pieteikts nebija.
“Lada” guvusi trešo uzvaru pēdējo četru maču laikā.
Tikmēr citā mačā zaudējumu piedzīvojusi latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, ko trenē Latvijas speciālisti Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns. Šī vienība savā laukumā ar 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) atzina KHL līderes Maskavas CSKA pārākumu.
Daugaviņš šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes un 36 sekundes, izpildot divus nesekmīgus metienus pa pretinieku vārtiem. Latvietis arī uzvarēja divos no pieciem iemetieniem.
Savukārt pie panākuma tika pašreizējā KHL čempione Sanktpēterburgas SKA, kas savā laukumā ar 5:3 (1:0, 2:2, 2:1) pieveica Magņitogorskas “Metallurg”.
Uzvarētāju sastāvā ar diviem vārtiem atzīmējās Andrejs Kuteikins, kamēr Magņitogorskas kluba labā to pašu paveica Sergejs Mozjakins.
SKA hokejistiem šī ir jau astotā uzvara pēc kārtas.
Uzvaru izcīnījusi arī pašlaik savainotā latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral”, kas piektdien savā laukumā ar 6:3 (2:0, 3:1, 1:2) pārspēja Astanas “Baris” no Kazahstānas.
Rietumu konferences un visas līgas līderi ar 87 punktiem 40 spēlēs ir CSKA, kamēr Maskavas “Dinamo” ar 66 punktiem 41 mačā ir septītie konferencē. Rīgas “Dinamo” tikmēr ar 50 punktiem 39 mačos ir konferences 12.vietā, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot par deviņiem punktiem.
Tikmēr Austrumu konferencē līderi ar 76 punktiem ir Novosibirskas “Sibirj”, kamēr “Admiral” ar 68 punktiem 42 mačos ir piektie, bet “Lada” ar 49 punktiem 40 spēlēs – 12.pozīcijā.