×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

“Maska” no starptautiska konkursa atved 2. vietu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Babītes novada jauktais koris “Maska” tikko atgriezies no 13. starptautiskā koru konkursa “Gallus Maribor 2015”, Slovēnijā, iegūstot augsto otro vietu 13 dalībnieku konkurencē, pavēstīja kora prezidente Līga Štrausa.

Koris “Maska” saņēma 92,2 punktus un no pirmās vietas ieguvējiem – Austrumkarolīnas universitātes kora (East Carolina University Chamber Singers, ASV), to šķīra vien nieka 0,3 punkti. Koris saņēmis arī žūrijas speciālbalvu par labāko Jākoba Gallus skaņdarba izpildījumu.

“No sirds priecājos par šo apbalvojumu, jo skaņdarbs “Mirabile Mysterium” patiešām bija izaicinājums. Šo skaņdarbu J. Gallus komponējis 16. gadsimtā, bet tas izceļas ar neparastu un tam laikam neraksturīgu skanējumu. Esmu lepns, ka mūsu izpildījums tika atzīts par labāko prestižajā Mariboras koru konkursā, kas nosaukts tieši šī izcilā komponista vārdā,” stāsta kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

“Gallus Maribor” konkurss katru otro gadu pulcē labākos pasaules korus. Konkursa dalībnieki tiek atlasīti un uzaicināti piedalīties, rūpīgi izvērtējot to līdzšinējos sasniegumus, māksliniecisko kvalitāti un repertuāru. Konkurss ir viens no sešiem pasaules koru Grand Prix izcīņas posmiem, un šogad tajā piedalījās kolektīvi no Zviedrijas, Indonēzijas, Slovēnijas, ASV, Īrijas, Vācijas un Latvijas.

Konkursa programmas direktore Mihela Jagodiča, kura organizē starptautiskus koru konkursus jau desmit gadus, atzina, ka viņas un žūrijas skatījumā šī konkursa fināla dalībnieku sniegums un muzikālā kvalitāte bija tik augstā līmenī, ka jau šis posms varētu kvalificēties kā Grand Prix izcīņas lielais fināls.

Šī gada septembrī koris “Maska” aizsāks savu 15. jubilejas sezonu, kurā plānotas vairākas koncertprogrammas, tostarp kormeistares, komponistes un vokālās grupas “Latvian Voices” vadītājas Lauras Jēkabsones autorkoncerts un diska prezentācija.

Jāņa Ozola 2000. gadā dibinātais jauniešu koris “Maska” guvis panākumus vairākos starptautiskos konkursos – 46. Tolosas starptautiskajā koru konkursā un 8. Pasaules Koru olimpiādē 2014. gadā; 25. Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru konkursā 2013. gadā, kā arī IV starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā Helsinkos 2012. gadā (Grand Prix ieguvēji).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+