×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Maskats atteicies no operas valdes priekšsēdētāja amata (papildināts)

LETALETA

Arturs Maskats ir atteicies no Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes priekšsēdētāja amata, aģentūrai BNS apstiprināja kultūras ministres padomniece Ieva Līne.

 

“Ar jauno valdes sastāvu (…) es redzu lielas problēmas,” sarunā ar Latvijas Radio sacīja Maskats, norādot, ka Žagars līdz šim daudz devis un nākotnē arī daudz varētu dot operai.

Žagara devums, pēc Maskata sacītā, būtu “jāiezīmē šinī valdē”. “Ja tas tā nav, tad lai jaunā valde strādā citā sastāvā. Nevar nolikt vienos svaru kausos divas dāmas, kas ienāk no ārpuses, ar to lielo kapacitāti, ko teātrim var dot Andrejs Žagars,” Latvijas Radio uzsvēra Maskats.

Šodien LNO Beletāžas zālē notiks ārkārtas preses konference, kuras tēma būs 30. augustā publiskotais jaunais LNO valdes sastāvs. Tajā piedalīsies līdzšinējais LNO direktors Andrejs Žagars un pašreizējais operas direktora padomnieks muzikālajos jautājumos Maskats.

“Neviens nav neaizstājams. Tas viss ir tāda ālēšanās,” tā Maskata paziņojumu Latvijas Radio komentēja kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende. Viņa norādīja, ka operas valdē nevajag divus, bet tikai vienu māksliniecisko vadītāju, un komisija šim amatam ieteica Maskatu. Savukārt Žagaram piedāvāts turpināt darbu iesāktajos projektos

 Pēc ministres sacītā, Žagars darba specifikas dēļ gandrīz pusi laika atrodas ārpus Latvijas, īstenojot savus radošos projektus. “Bet šobrīd Latvijas Nacionālās operas valdē ir nepieciešams pilns fokuss, pilns darba laiks Latvijas Nacionālās operas izaicinājumu risināšanai [..] Iespējams, operai ir pienācis laiks pēc kaut kā jauna.”

Jau ziņots, ka ilggadējais operas vadītājs Žagars ir palicis ārpus operas jaunās valdes.

Piektdien Kultūras ministrija apstiprināja jaunu valdi triju cilvēku sastāvā. LNO valdi turpmāk vadīs līdzšinējais LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos komponists Maskats, tajā darbosies arī vairāku lielu uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja, Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore, RISEBA lektore un muzikoloģe Daina Markova.

Savukārt Žagaram, “ņemot vērā viņa ilggadējo darba pieredzi starptautiskās sadarbības veidošanā”, ir piedāvāts LNO padomnieka amats, lai nodrošinātu sekmīgu iesākto projektu pabeigšanu, operai gatavojoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē un citiem nozīmīgiem pasākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+