×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Maskava cer uz “referendumu” rezultātu praktisku īstenošanu (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Komentējot vakar Ukrainas austrumu apgabalos Doņeckā un Luganskā notikušā tā dēvētā referenduma rezultātus, Kremlis paziņojis, ka “respektē iedzīvotāju izdarīto izvēli” un ka Ukrainas valdībai vajadzētu “iesaistīties dialogā”.

Doņeckas separātisti sarēķinājuši, ka viņu rīkotajā “referendumā” piedalījās aptuveni 75 procenti apgabala iedzīvotāju, un 89 procenti no viņiem balsojuši par Doņeckas atdalīšanos no Ukrainas. Tikmēr Luganskas apgabala neatkarību esot atbalstījuši vismaz 94 procenti balsotāju.

“Maskava ciena Doņeckas un Luganskas apgabalu iedzīvotāju gribu un cer, ka referendumu rezultāti tiks praktiski īstenoti bez vardarbības, bet sarunās starp Kijevas, Doņeckas un Luganskas pārstāvjiem,” teikts Kremļa preses dienesta izplatītajā paziņojumā. Kremlis arī paziņojis, ka šajās sarunās būtu jāpiedalās Eiropas drošības un sadarbības organizācijas pārstāvjiem.

Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs uzrunā parlamentam paziņoja, ka “farss, ko teroristi sauc par referendumu, nav nekas vairāk kā propaganda, lai piesegtu slepkavības, nolaupīšanas, vardarbību un citus smagus noziegumus”. Viņš arī uzsvēra, ka iestudētajai balsošanai nav nekādu juridisko seku. “Vienīgās juridiskās sekas pēc aizvadītajiem balsojumiem būs tas, ka to rīkotāji tiks saukti pie atbildības,” paziņoja Turčinovs.

Ukrainas pagaidu prezidents vairākkārt uzsvēris, ka ir gatavs sākt sarunas ar politiskajiem spēkiem, kuri valsts austrumu apgabalos vēlas lielāku pašnoteikšanos. Taču viņš paziņojis, ka nesēdīsies pie galda ar teroristiem, kuri ar spēku ir ieņēmuši pašvaldību administrācijas ēkas. “Esmu gatavs runāt ar tiem, uz kuru rokām nav asiņu un kuri ir gatavi aizstāvēt savus mērķus likumīgā veidā,” paziņoja Turčinovs.

Arī Eiropas Savienība un ASV vakar notikušo balsošanu neatzīst par leģitīmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jānis Briesmīgais Atbildēt

    SUNS (V.P.) DIRŠ VAIRĀK PAR LAKSTĪGALU, TIKAI TIK SMUKI NEDZIED.

  2. Visai pasaulei ir pie vienas vietas, uz ko cer Maskava. Ukrainā padomju fašistu plāni netiks realizēti.

  3. Es pievienojos un arī neatzīstu referendumu, bet rodas jautājums, kāda manam vai, tikpat labi, Rietumu vai Kijevas viedoklim ir nozīme? Ja Putins “uzņems” arī to teritoriju savos apkampienos, tad tas būs noticis fakts un, vienīgais, ko visi neatzinēji varēs darīt, būs nokaunēties par savu gļēvumu un bezdarbību!

Draugiem Facebook Twitter Google+