Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
19. janvāris, 2015
Drukāt

Matīss: “Pasažieru vilciena” biļešu cenas nepieaugs

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Neskatoties uz sabiedriskā transporta cenu pieaugumu Rīgā, pasažieru pārvadātājs pa dzelzceļu “Pasažieru vilciens” biļešu cenas neplāno celt, pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

“”Pasažieru vilciena” biļešu cenas nepieaugs,” teica ministrs.

Matīss norādīja, ka no valsts puses šobrīd nav gaidāma kāda rīcība saistībā ar sabiedriskā transporta cenu pieaugumu Rīgā, jo pretējā gadījumā valdībai būtu jāatbalsta arī citas pilsētas. “Ar ko Daugavpils vai Liepāja ir sliktāka par Rīgu. Tad jau arī pārējās pilsētas būtu jādotē, bet nekādā gadījumā mums šogad budžetā nav plānotas papildu naudas Rīgas domes kompensācijām, izņemot tās, kas jau ir paredzētas,” teica ministrs.

Viņš arī atzīmēja, ka ir samērā dīvaini biļešu cenu paaugstināšanā Rīgas sabiedriskajā transportā vainot valdību. “Diezgan dīvaini vainot valdību, jo šādas subsīdijas biļešu atlaidēm pilsētas transportā nav bijušas. Nav arī bijusi dota cerība domei, ka kādreiz valsts piemaksās biļešu cenu starpību. Mums pirmā prioritāte ir nodrošināt visā valsts teritorijā pieejamu sabiedrisko transportu un nevis tikai Rīgas teritorijā,” sacīja Matīss.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas dome piektdien, 16.janvārī, nolēma no 1.februāra palielināt biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā līdz 1,15 eiro līdzšinējo 0,6 eiro vietā. Šāds lēmums esot pieņemts, jo Rīgas domei nav izdevies vienoties ar valdību par galvaspilsētas sabiedriskā transporta finansēšanu. “Pasažieru vilciena” biļešu cenas Rīgas teritorijā ir 0,7 eiro.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgākaLauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+