Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
22. augusts, 2016
Drukāt

“Maxima”: pircēji preces galvenokārt joprojām izvēlas pēc cenas

Foto - LETAFoto - LETA

Cena joprojām ir viens no galvenajiem pircēju izvēles faktoriem, intervijā aģentūrai BNS sacīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

“Nav tā, ka ekonomiskā situācija valstī būtu dramatiski uzlabojusies. Mēs redzam, ka pieaug vidējais pirkuma grozs, bet kopumā situācija ir līdzīga kā iepriekšējos gados, tāpēc cena ir viens no trijiem galvenajiem izvēles faktoriem,” sacīja Vilcmeiers.

Tāpat pircējiem svarīga ir produktu pieejamība plauktos, apkalpošanas kultūra, kvalitātes samērojamība ar cenām. “Ar to ražotājiem un tirgotājiem jārēķinās,” piebilda kompānijas vadītājs.

Viņš norādīja, ka apmēram 80% gadījumu pircējs, ejot uz veikalu, jau zina, ko viņš grib iegādāties. “Ja veikalā šī produkta nav, tad ir vilšanās. Gan ražotājam, gan mums tā ir problēma, jo pircējs ir neapmierināts. Labi, ja viņš atrod alternatīvu, bet precēm veikalu plauktos jābūt izvietotām tā, ka nav tukšo vietu, un tas ir liels izaicinājums mazumtirdzniecībā. Ir jābūt ļoti labi atstrādātiem piegāžu mehānismiem, lai tas notiktu,” stāstīja Vilcmeiers.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 2015.gadā “Maxima Latvija” strādāja ar 688,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 37,9% un bija 19,173 miljoni eiro.

“Maxima Latvija” ir mazumtirdzniecības tīkls, kam Latvijā 45 apdzīvotās vietās ir 150 veikalu. Uzņēmums ietilpst holdingā “Maxima Grupe”, kas ir lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls Baltijā. Tāpat “Maxima Latvija” ir arī internetveikals “e-maxima.lv” un divi loģistikas centri.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+