×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Mazā uzņēmēja maize. Ciemos Sandra Štāla beķerejā Aizputē (10)

1. Pirmais pircējs − vīrietis

1no3
Ar katru apmeklētāju Sandris aprunājas, kas beķerejas apmeklējumu padara personiskāku. Foto - Anda KrauzeAr katru apmeklētāju Sandris aprunājas, kas beķerejas apmeklējumu padara personiskāku. Foto - Anda Krauze

Ģimenes iedrošināts un atbalstīts, SANDRIS ŠTĀLS nolēma dzimtajā Aizputē atvērt ceptuvi–kafejnīcu. Kopš šā brīža pagājis pāris gadu, kas jaunajam uzņēmējam bijuši grūti un veiksmīgi vienlaikus. Sandris tagad noteikti ir uzkrājis pieredzi uzņēmējdarbībā, savukārt aizputnieki tikuši pie savas beķerejas, jo iepriekš mazpilsētā nav bijis kafejnīciņas, kur baudīt svaigi ceptas maizītes, kūkas un iedzert tasi kafijas.

Beķereja atrodas senatnīgā koka namā uz galvenās ielas, kas vijas cauri Aizputei, tāpēc to atrast ir viegli. Piektdiena, kad esam ieradušies pie jaunā uzņēmēja, izrādās saspringtākā darba diena – nedēļas nogalē aizputnieki grib ar kādu našķi palutināt sevi un sarūpēt cienastu ciemiņiem. Sandris jau iepriekš brīdināja, ka intervija būs fragmentāra, jo viņam jāstāv aiz letes, jātirgo, jānovāc trauki, jādara vēl citi beķerejas ikdienai piederīgi darbi. Tas mūs neuztrauc, jo mirkļos, kad jāapkalpo kārtējais apmeklētājs, varam baudīt biezpiena un šokolādes kūkas un kafiju, kā arī pavērot apmeklētājus un uzņēmēju viņa ierastajā vidē.

Kad uz mirkli pierimst ļaužu plūsma, Sandris apsēžas pie galdiņa un ir gatavs sarunai. Vispirms viņš atsauc atmiņā beķerejas atvēršanas dienu. – Tas notika 2014. gada 31. maijā, kas bija sestdiena. Paklausījām draudzenes vecmāmiņai, kura zināja teikt – ja grib, lai tirgošanās ritētu veiksmīgi, beķereja jāatver sestdienā, bet pirmajam pircējam jābūt vīrietim. Lai būtu drošs, sarunāju savu onkuli, turklāt viņš man daudz palīdzēja, lai es varētu atvērt ceptuvi–kafejnīcu.

Sandris, protams, nepaļāvās tikai uz ticējumiem. Pirms sāka uzņēmējdarbību, pētīja vietējo tirgu, pamatīgi izprašņāja uzņēmēju no Saldus, kurai vairākus gadus piederēja kafejnīca. – Ar ģimeni bijām tur vairākkārt iegriezušies, mums ļoti patika piedāvātā produkcija, tāpēc sameklēju īpašnieci. Viņa piekrita dalīties pieredzē, tikai man vajadzēja apsolīt, ka es iegūtās zināšanas neizmantošu, lai atvērtu konditoreju Saldū, – atceras Sandris, piebilstot, ka ļoti novērtē kafejnīcas “Miko” īpašnieces uzticēšanos viņam, svešam cilvēkam. – Viņa man pastāstīja, kādas iekārtas nepieciešamas, kuras krāsnis labāk pirkt, cik daudz paplāšu un plauktu vajag, kādu mīklas mīcītāju un mikseri izvēlēties. Ieveda ceptuvē, parādīja iekārtu un ierīču izkārtojumu. Kā zināms, Pārtikas un veterinārajam dienestam ir ļoti stingras prasības, kas jāievēro, ja nodarbojas ar ražošanu.

Sandris saka – tagad, pēc diviem beķerejas darbības gadiem, pašam viss šķiet saprotams, bet tā nebija, pievēršoties pilnīgi jaunai jomai. Viņš to salīdzina ar situāciju, kad skaties uz sienu un centies saprast, kas ir tās otrā pusē.

 1. Pirmais pircējs − vīrietis
 2. Nepadodas grūtību priekšā
 3. Konditoriem − brīvība

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nekad neesmu tur bijusi un tuvaakajaa laikaa neplaanojas braukt uz to pusi(zheel), bet man patika pozitīvais raksts par to kaa tad tas viss tapis no idejas liidz gala rezultaatam…malacis-par uzneemiibu un drosmi….man arii gribeetos ko uzsaakt, bet ne visiem pietiek drosmes un apneemiibas….

 2. Ļoti laipna apkalpošana ! Pārējām Aizputes kafejnīcām būtu ko pamācīties…

 3. Atbalstu jaunos uzņēmējus! Atbildēt

  Vislielākā CIEŅA šādiem uzņēmīgiem JAUNIEM cilvēkiem kā Sandris Aizputē.
  Viņš ar savu darbu spējīgs uzturēt savu ģimeni un vēl dod darbu citiem.
  Pie tam Aizputē tagad ir sava beķereja ar GARŠĪGU un smaržīgu produkciju … uz ielas jau sajūtama patīkamā smarža …

 4. Braucot uz Liepaju bus janoperk garsigu maizi un skandrausiti.Lai veicas un svetiba tavam darbinam.

 5. Super!!!! Lai veicas arī turpmāk!!!!! 🙂

 6. Man ,laikam ,neveicas. Cik iepērkos ,vienmēr neveiksmīgi. Vai sadedzis, vai nesvaigs. Pārdevējs ar smaidu uz lūpām iesmaida!

 7. Visu cienu pret Sandri un visiem Latvijas iedzivotajiem kuri uzska savu uznemejdarbibu un ar godigu darbu sev pelna iztiku un maksa valsti nodoklus, kaut nodoklu nasta ir nepenesama jo ir jaustur puveni valsts dargajos dzivoklos Rumpis, Vikene, Zatlers un viniem ir jamaksa visa veida privlegijas, bet ne ta ka to dara noladetie Latvijas valsts izlaupitaji politkie plebeji, zagli, teroristi, banditi Godman, Skele, Lembergs, Lesinsksi, Kalvitis, Straume, Gailis, Birkavs, Repse, Vikene, Riekstins, Pabriks, Kristovskis, Kalniete, Vaidere, Berzini, Zatlers, Bojars jaunakais….ielien politka, lai varetu sev sazagt bagatibas un eksplotet un apzagt citus cilvekus, kuri ir neizsargati pie esos 25. gada banditiska rezima latvija.

 8. Man ar garšo

 9. Jā Sandris ir malacis! Mes uz svetkiem visvairak esam iecienījuši karameļu kliņģeri, mm mēli var norīt 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+