×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
5. oktobris, 2016
Drukāt

Mazdēls satraucies: Mīļais vectēvs pie stūres vēl sēžas 95 gadu vecumā (20)

Enkrānšāviņš no "Bez Tabu" sižeta.Enkrānšāviņš no "Bez Tabu" sižeta.

Šoferis ar teju 60 gadu stāžu, par Alfrēdu, kuram ir 95 gadi un kurš joprojām brauc ar auto, trešdienas vakarā stāstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”. Braukt viņš iemācījies izsūtījuma laikā, tāpēc pirmo reizi pie stūres labi atceras. Viņa mūžā bijuši četri auto. Pēdējais – jau 18 gadu. Sirmais kungs savā mūžā nav piedzīvojis nevienu avāriju. Nule kā viņš saņēmis ārsta atļauju “braukt tālāk”, par ko satraukumu paudis mazdēls. “Vienkārši viņš mums ir šausmīgi mīļš,” pauda mazdēls.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Varbūt vectēvs tik ilgi dzīvo, ka nedēlā pāris reizes aizbrauc uz tuvējo bodi vai tuvējo dīķi pamakšķerēt. No mazdēla vispār šis gājiens nav foršs. Vectēvs nav tāds muļkis , lai nesaprastu, ka vajag uzmanīties. Novēlam vectēvam turēties!

 2. Biežāk jau sitās tie mazdēli

 3. Bīstams večukiņš . Uz tuvāko bodi lai mazbērni aizved .
  Mans radinieks arī , vecs šoferis būdams , tomēr pēc insulta gribēja braukt kā jauns būdams . Bieži nācās aizrādīt , līdz kašķim …Bet atkal , ōpim mēs atņemam pēdējo prieciņu , vecam šoperim … Vajag vairāk attīstīt autohalles , opjiem , mazbērniem , lai ōpis aizved mazdēlu pamācīties , var būt mazāk CSN būtu . Ōpim veselību !!!

 4. “šausmīgi” mīļš- tas izteiciens ir labs. Laikam vecais apnicis un grib ātrāk no šā tikt vaļā

 5. vai tas būtu jāzina visai Latvijai? Ir kungi , nevis õpji, kuri brauc arī savos 100 un pat vairāk gados

 6. Domaaju,ka tam mazdeelam miilaaks ir tas opja autins nevis pats opis. Kaada vaina,ja veseliiba atlauj braukt taados gados.Un brauc viņš tacu laukos nevis trakaa Riigas pilseetas videe.

 7. Lai tak opis brauc! Mierīgi braucot pa lauku ceļiem nekāda ūber-reakcija nemaz nav vajadzīga. Ja viņš vēl brauktu pa Rīgas centru, pārvadiem, apļiem un krustojumiem! Bet tur laukos…. Nu lai tak brauc! Kāpēc atņemt vecam cilvēkam to prieku un brīvības sajūtu? Es pati braucu vairāk kā 20 gadus. Un ja man liegtu braukt ar auto, tas būtu kā man atņemt puspasauli!
  Bez tam avārijas jau lielākoties rada pārgalvīgie braucēji nejau tādi opīši!

 8. man ar sievastēvu bija līdzigi Atbildēt

  jau knapi kustējās jo kājas atņēmās, knapi redzeja tik ar vienu aci, bet dakters raksta ka vesals, var braukt. pašam ar vecuma plānpratba jau un tas ka regulāri apskādeja kādu auto(paldies dievam vienmer tikai viegli) netika ņemts vērā. uz csdd aizbrauca un vel svaigas tiesibas izņēma vispār ar kruķiem knapi pārvietojoties, bet visi bez problēmām atzina ka var braukt, galvenais ir maksu par pakalpojumu saņemt, pārejais nav svarigi.

 9. Tur jau tā lieta, ka īpaša reakcija vajadzīga tāpēc, ka daudzi jaunie brauc kā idioti, neievērojot noteikumus, un vēl uzskata sevi par baigajiem asiem.

 10. Mazdēls netiek pie Opja auto?

 11. Vadot mašīnu normāli nemaz nav vajadzīga īpaša reakcija. Uz ceļa nemaz nav prātīgi demonstrēt brīnumainu reakciju, tas var samulsināt citus braucējus un radīt nopietnu avāriju virkni.

 12. Opis ar skaidru galvu un fizisku varēšanu uz ceļa ir drošāks satiksmes dalībnieks nekā viņā mazdēls, kurš drifto, bez prāta un saprašanas.

  Mazdēls , tāds pavļiks -morozovs , gadījies! Laikam cer, ja opim atņems braukšanas prieku, tad viņš ātrāk aizies…

 13. Mans tētis arī bez avārijām nobrauca līdz 91 gada vecumam. Brauktu vel, ja ļauna slimība viņu nebūtu paņēmusi.
  Kas tas ir , ka jaunie no sevis nez ko iedomājas! Varbūt tam mazdēlam pašam nevajag pie stūres sēdēt, ja prāta tik pamaz.

 14. Super opis! Ne jau no tādiem uz ceļa jābaidās, bet gan no nepieredzējušiem pārgalvjiem. Kad mēs beidzot kļūsim par normālu sabiedrību?
  Lai ripo vēl daudzus gadus un lai veselība turas!

 15. I…ots mazdēls! Labāk būtu, ka opis neko nedarītu un izčākstētu kā dārzenis mazdēlam uz kakla? Labāk, lai opis brauc un dzīvo pilnvērtīgu dzīvi – mūžu nodzīvojis un ir pelnījis, ja reiz nodrošinājis bērnus un mazbērnus ar tādu mājvietu, iedzimtu veselību, skaidru saprātu, dzīves prieku un mundrumu. Dod Dievs tam mazdēlam prāta apskaidrību.

 16. Kādi satraukumi …Norvēģijā nav retums, ka 95 gadīgs cilvēks brauc ar auto un tas ir normāli.

Draugiem Facebook Twitter Google+