Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
28. marts, 2014
Drukāt

Mazumtirdzniecības apgrozījums februārī – par 2% lielāks nekā pirms gada

Foto - LETAFoto - LETA

Kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada februārī salīdzinājumā ar šo mēnesi pirms gada pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Pārtikas preču grupā apgrozījums pieauga par 2%, bet nepārtikas preču – par 1,9%, tai skaitā auto degvielas par 1,8%.

Straujākais apgrozījuma pieaugums februārī bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā – par 15,1%, kā arī metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas mazumtirdzniecībā – par 7,9%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, salīdzinot ar pagājušā gada februāri, ir pieaudzis par 1,4%.

Savukārt šā gada februārī, salīdzinot ar janvāri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 0,1%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, februārī salīdzinājumā ar janvāri ir samazinājies par 6,5%. Gadu iepriekš – 2013. gada februārī salīdzinājumā ar tā paša gada janvāri – apgrozījums samazinājās par 6%.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+