×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. marts, 2014
Drukāt

Mazumtirdzniecības apgrozījums februārī – par 2% lielāks nekā pirms gada

Foto - LETAFoto - LETA

Kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada februārī salīdzinājumā ar šo mēnesi pirms gada pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Pārtikas preču grupā apgrozījums pieauga par 2%, bet nepārtikas preču – par 1,9%, tai skaitā auto degvielas par 1,8%.

Straujākais apgrozījuma pieaugums februārī bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā – par 15,1%, kā arī metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas mazumtirdzniecībā – par 7,9%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, salīdzinot ar pagājušā gada februāri, ir pieaudzis par 1,4%.

Savukārt šā gada februārī, salīdzinot ar janvāri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 0,1%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, februārī salīdzinājumā ar janvāri ir samazinājies par 6,5%. Gadu iepriekš – 2013. gada februārī salīdzinājumā ar tā paša gada janvāri – apgrozījums samazinājās par 6%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+