Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
28. marts, 2014
Drukāt

Mazumtirdzniecības apgrozījums februārī – par 2% lielāks nekā pirms gada

Foto - LETAFoto - LETA

Kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada februārī salīdzinājumā ar šo mēnesi pirms gada pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Pārtikas preču grupā apgrozījums pieauga par 2%, bet nepārtikas preču – par 1,9%, tai skaitā auto degvielas par 1,8%.

Straujākais apgrozījuma pieaugums februārī bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā – par 15,1%, kā arī metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas mazumtirdzniecībā – par 7,9%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, salīdzinot ar pagājušā gada februāri, ir pieaudzis par 1,4%.

Savukārt šā gada februārī, salīdzinot ar janvāri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 0,1%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, februārī salīdzinājumā ar janvāri ir samazinājies par 6,5%. Gadu iepriekš – 2013. gada februārī salīdzinājumā ar tā paša gada janvāri – apgrozījums samazinājās par 6%.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (13)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+