×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Meitene, lai pievērstu sev uzmanību, ziņo par viltus uzbrukumu (2)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Ilustratīvs attēls

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmieras policijai kāda 17 gadus veca meitene sniedza informāciju par faktu, ka kāda persona viņu mēģinājusi ievilkt automašīnā. Šī informācija tika izplatīta arī publiskajā telpā. Taču vēlāk, kad policija uzsāka visu faktu un notikušā apstākļu pārbaudi, pati informācijas sniedzēja atzina, ka informācija bijusi nepatiesa un to izdomājusi, lai pievērstu sev uzmanību, informēja policijā.

Policija aicina būt atbildīgiem, jo apzināti nepatiesas informācijas sniegšana ir ne tikai sodāma rīcība, bet arī bezatbildīga operatīvo dienestu noslogošana. Turklāt šajā gadījumā tika sniegta informācija par smagu noziedzīgu nodarījumu (iespējamu apdraudējumu personas drošībai, veselībai), uz kuru policija attiecīgi reaģēja, mēģinot meklēt un noskaidrot iespējamās vainīgās personas.

Šobrīd policijā tiek lemts jautājums par administratīvā soda piemērošanu par nepatiesas informācijas sniegšanu.

Par šo pārkāpumu saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 202.panta 2.daļu “Par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu, kā rezultātā ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citi speciālie dienesti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam tiek iesaistīti reaģēšanā uz šādu informāciju vai notikumu” paredzēts sods fiziskajām personām no 35 līdz 210 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. poliči “pārbaudīja” un skuķis “atzina”…
    Valmierā viss kā Latvijā !

Draugiem Facebook Twitter Google+