Sports
Basketbols

Meitenes briest cīņai pret čempionēm: Babkinas faktors, zema precizitāte un jānotic visām2

fiba.com

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība šajā Eiropas čempionātā Prāgā sasniegusi augstāko rezultātu pēdējo sešu gadu laikā, bet šovakar cīnīsies par nākamo soli – astotdaļfināla mačā pretī būs Serbija. Rīta treniņā piedalījās arī cirkšņa savainojumu guvusī Elīna Babkina, kuras sportiskais raksturs šaubas nerada. Spēlēs arī vakarā!

Sportā nereti daudz izšķir ne tikai pašu iespētais, arī veiksmes faktors. Divus gadus atpakaļ Eiropas čempionātā Ungārijā latvietes apspēlēja Krieviju, taču citu iznākumu nelabvēlīgas sakritības dēļ palika ārpus izslēgšanas spēlēm. Šoreiz Prāgā pietika ar vienu uzvaru, lai būtu nodrošināta izkļūšana no grupas un sasniegts labākais rezultāts sešu gadu laikā. Kura komanda spēlēja labāk – to laikam vienos svaru kausos ielikt nav iespējams.

Eiropas čempionāta astotdaļfinālā Latvijas izlase Prāgas “Kralovka” arēnā pret esošajām Eiropas čempionēm Serbiju nebija favorīte. Ja zaudējam (tā pirms spēles domāja bukmeikeri), tad turnīrs galā un palika tā pati viena uzvara. Ja uzvaram, tad ceturtdaļfinālā jāspēlē pret favorītēm Spāniju, bet bez medaļām Prāgā tiks sadalītas arī sešas pasaules čempionāta ceļazīmes.

Pagaidām ir iespēja izvērtēt trīs grupu turnīra spēles, kurās skaidri iezīmējušās komandas līderes, rezervistes un spēlētāju grupa, par kurām jāsaka – var labāk.

Par komandas motoru kļuva Elīna Babkina. Kuluāros tā bija domāts arī pirms turnīra, tomēr pārbaudes spēlēs tik izteikta vienas līderes aina nebija manāma. Divās ar pusi spēlēs Prāgā Elīna diriģēja izlases spēli un vajadzības brīdī komandu pavilka līdzi ar savu individuālo meistarību. Rezultatīvākā visā turnīrā pēc divām spēlēm, trešā pēc grupu turnīra. Cik grūti komandai ir bez Babkinas, redzējām spēlē pret Beļģiju – otrajā puslaikā palikusi malā ar cirkšņa savainojumu, līdere varēja tikai noskatīties uz pajukušo komandas spēli. Babkina pirms spēles ar Serbiju bija treniņā, taču pilnīga skaidrība par iespējām spēlēt bija tikai pirms cīņas sākuma. Iespējams, izšķirošais faktors, lai Latvijas izlase varētu cīnīties par uzvaru pret serbietēm.

Kā komandas enerģijas līdere, tāpat galvenais spēks groza tuvumā ir Anete Šteinberga. Par viņu šaubu nav – kritīs un celsies, bet cīnīsies līdz galam. 20 atlēkušās bumbas pret beļģietēm – jauns Latvijas izlašu rekords finālturnīros un pirmā vieta visā turnīrā šajā rādītājā

Labi sevi pieteikusi Kitija Laksa. Iespējams, tieši viņa nākotnē kļūs par izlases uzbrukuma līderi un ieņems Anetes Jēkabsones-Žogotas vietu. Pagaidām 9/19 no trīspunktu līnijas – snaiperes cienīgi.

Saistītie raksti

“Minimālais uzdevums bija izkļūt no grupas. Soli pa solim, koncentrējoties katrai spēlei. Tas izdevās, tagad ir iespēja spert nākamo soli. Mēs varam pielikt! Bet tad vajadzīgs lielāks pienesums no citām garā gala spēlētājām. Īpaši no Kristīnes Vītolas un Aijas Putniņas. Viņu veiksmīga spēle var likt saslēgties pretinieču aizsardzībai un atraisīt rokas pārējām. Tikai jānotic! Viss ir galvās,” sprieda izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.
Putniņa grupu turnīrā trāpīja tikai trīs metienus no 21, Vītola – vienu no 15. Visai komandai no spēles 33,9% – stabili sliktākais rādītājs turnīrā.

Vakar pret Serbijas izlasi mūsējās nebija favorītes. Arī pretinieku komandas treneris Stevans Karadžičs sūdzās par savainojumiem, četras meitenes it kā spēlējot uz “špricēm”. Arī serbietēm ir izteikta līdere, grupu turnīra rezultatīvākā (vidēji 20,5 punkti) Soņa Petroviča. Serbietes tradicionāli slikti sāka, taču komandas pēdējo gadu bilancē ir Eiropas zelts un Rio olimpiskā bronza.
Savs spēles plāns bija arī Latvijas izlasei. Spēles sākums pulksten 19.

LA.lv