×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. septembris, 2015
Drukāt

Melbārde un vairāki parlamentārieši nākamnedēļ “ēnos” skolotājus (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Nākamnedēļ vairāki Saeimas deputāti, kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) un pašvaldību pārstāvji dosies uz skolām, kur piedalīsies Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) akcijā “Skolas diena 2015”, kuras mērķis ir veicināt lielāku sabiedrības izpratni par pedagogu darba pienākumiem un rosināt lēmējvaras lielāku atbalstu pedagogu darba vides pilnveidei.

Kā aģentūra LETA noskaidroja arodbiedrībā, Melbārde “ēnot” pedagogus Valmieras ģimnāzijā dosies 24.septembrī.

Dalību akcijā patlaban apstiprinājuši arī 15 Saeimas deputāti. Rihards Kols (VL-TB/LNNK) apmeklēs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju, Hosams Abu Meri (V) – Rīgas 3.ģimnāziju, Juris Viļums (LRA) – Ezernieku vidusskolu, Inese Laizāne (VL-TB/LNNK) – Rēzeknes Valsts 1.ģimnāziju, Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK) – Rīgas Valsts 2.ģimnāziju, Inga Bite (LRA) – Rīgas 11.pirmsskolas izglītības iestādi.

Mārtiņš Bondars (LRA) apmeklēs kādu skolu Valmierā, Lolita Čigāne (V) dosies uz Juglas vidusskolu, Gundars Daudze (ZZS) apmeklēs Ventspils 2.un 4.vidusskolu, Silvija Šimfa (NSL) – Zilupes vidusskolu, Nellija Kleinberga (LRA) – Kuldīgas centra vidusskolu, Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) – Aknīstes vidusskolu, bet Dainis Liepiņš (LRA) – Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolu.

Arodbiedrība norāda, ka, piedaloties klātienē pedagoga darba dienā, lēmējvaras pārstāvjiem būs iespēja iepazīt un novērtēt konkrētās skolas vidi – kopā izbraukt ar skolēnu autobusu, piedalīties un kopīgi vadīt mācību stundas, aprunāties ar skolotājiem un skolēniem, viņu vecākiem, ieturēt maltīti skolas ēdnīcā, pēcpusdienā līdzdarboties pagarinātās dienas grupās un pulciņu radošajās aktivitātēs, kā arī palīdzēt pedagogiem sagatavoties nākamās dienas mācību procesam.

LIZDA aicina politiķus kļūt par pedagogu “ēnām” un vērot viņu ikdienas darbu, novērtējot pedagogu nozīmīgo lomu kvalitatīvas izglītības nodrošināšanā. Pedagogi labprāt uzklausīs deputātu ieteikumus par izglītības iestādē ikdienā risināmiem jautājumiem un pārrunās nozares aktualitātes, lai veicinātu saprotamu un pārdomātu izglītības politiku. Politiķi aicināti apmeklēt pirmsskolas, vispārējās, profesionālās, speciālās, augstākās, interešu un profesionālās ievirzes izglītības iestādes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šorīt (21.09.2015.) “Rīta panorāmā” tika uzsvērts, ka Saeimas deputāti iepazīsies ar speciālo skolu skolotāju darbu, lai kompetentāk varētu lemt par izdienas pensiju piešķiršanu. Apskatījos skolu sarakstu: Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, Rīgas 3.ģimnāzija, Juglas vidusskola, Alūksnes Valsts ģimnāzija, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija utt. Kur šeit speciālās skolas? Latvijā ir NENORMĀLI DAUDZ SPECIĀLO SKOLU – vismaz 60 (kopā mācās ap 5500 bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām, nedaudz vairāk integrēti vispārizglītojošajās skolās), kāpēc jāiet uz Valsts ģimnāzijām? Vai tuvāk Saeimas mājai?

Draugiem Facebook Twitter Google+