Sports
Ziemas sports

Melbārdis pieslīpē četriniekus – jāiet pēc vēl vienas medaļas!0

foto: AFP/LETA

Latvijas vadošais bobsleja pilots Oskars Melbārdis apņēmības pilns arī četrinieku ekipāžu sacensībās cīnīties par Phjončhanas olimpisko spēļu medaļām, aģentūrai LETA atklāja sportists.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Melbārža un stūmēja Jāņa Strengas divnieku ekipāža pirmdien izcīnīja bronzas medaļu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, no zelta medaļām atpaliekot nieka piecas sekundes simtdaļas. Latvijai šī ir pirmā godalga Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Jau trešdien tika aizvadīti pirmie treniņbraucieni četriniekiem. Melbārdis ar stūmējiem Strengu, Daumantu Dreiškenu un Arvi Vilkasti pirmajos divos treniņos ieņēma divas desmitās vietas.

Tiesa, treniņu braucieni nevar kalpot par objektīvu atskaites punktu sacensībās, jo sportistiem nereti ir dažādi atšķirīgi uzdevumi.

“Pirmie treniņbraucieni četriniekos bija normāli. Tagad jāsaprot, ko četriniekam vajag darīt citādāk nekā divniekos. Jāanalizē šie braucieni un rīt uz treniņiem jau jādodas ar gatavu plānu. Bet tā viss kārtībā, nekas baigi nav mainījies, tikai sīkas nianses,” skaidroja Melbārdis.

“Braukšanā četrinieki atšķiras tikai niansēs. Tas ir atsevišķās virāžās, jo kamanas ir lielākas, kā arī masa. Bobs iet ar lielāku inerci – kaut kur vajag pastūrēt mazāk, kaut kur vairāk. Tomēr kopumā no divniekiem nekas daudz neatšķiras,” atklāja pilots.

Arī četriniekos atslēgas vietas trasē būs tās pašas – otrā un devītā virāža.

“Protams, precīzi jāizbrauc arī pārējā trase. Otrajā virāžā var atstāt daudz laika, tāpēc jākoncentrējas un viss jāizdara precīzi. Tad viss būs labi,” atzīmēja Melbārdis.

Konkurenti četrinieku sacensības būšot tie paši, kuri divniekos.

“Pieļauju, ka vēl kāds varētu pienākt klāt, piemēram, šveicietis Riko Peters un dienvidkorejietis. Arī Francijas un Austrijas vadošie piloti izskatās labi,” teica Melbārdis.

Četrinieku sacensībās ambīcijas ir tikpat lielas, cik divniekos.

Saistītie raksti

“Ja brauc uz šejieni, tad kaut kādam mērķim ir jābūt. Es uz to eju pēdējos divus gadus, un tad jau redzēs, kas beigās sanāks. Pēc divniekiem būtu grēks teikt, ka mērķis varētu nebūt medaļas, tā kā, protams, četriniekos gribam cīnīties par tām. Jāiet līdz galam un tad jau redzēs,” stāstīja Melbārdis.

Pirms četriem gadiem Sočos Melbārdis kopā ar Strengu, Dreiškenu un Vilkasti ieguva sudrabu, bet pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijām viņiem jāpienākas zeltam.

Phjončhanas olimpisko spēļu noslēguma ceremonija notiks svētdien.

LA.lv