×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Melnā diena Červonkā. Dramatiski notikumi arī pirms un pēc ugunsnelaimes (11)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

24. marts Jēkabpils novada Rubenes pagasta nomaļajā apdzīvotajā vietā Červonkā gan vārda tiešā, gan pārnestā nozīmē bija melna diena. Kopā ar māju sadega vīrietis. Palikušas tikai melnas krāsmatas. Bet dramatiski notikumi risinājušies gan pirms, gan pēc šīs ugunsnelaimes, kuras izcelšanās cēloni vēl izmeklē policija.

Jau agrāk gribējuši iejaukties

Kā man tagad saka Jēkabpils novada bāriņtiesas locekle Inga Kliģe, 34 gadus vecā Vija (vārds mainīts) 24. martā vērsās pēc palīdzības: 39 gadus vecais civilvīrs Dairis (vārds mainīts) viņu esot sitis, izdzinis no mājas, vienam no trijiem bērniem tēvs iepriekšējā vakarā nedevis ēst. Un Vija uzrakstīja iesniegumu, lai viņu kopā ar trijiem bērniem ved uz 30 km attālo ģimeņu krīzes centru.

“Šī ģimene mūsu novadā dzīvoja nedeklarēti: Dairis ar vienu bērnu bija deklarēti Ilūkstes novadā, Vija ar diviem bērniem – Viesītes novadā. Likums paredz, ka mums jāatbild par tiem, kas ir deklarējušies, bet mēs jau uzmanām visus, aicinājām saņemt humāno palīdzību, kaut gan viņiem nebija tādu tiesību. Pirmās ziņas, ka ar šo ģimeni kaut kas nav labi, saņēmām janvārī. Informējām par to Ilūkstes un Viesītes bāriņtiesas un sociālos dienestus, paši braucām reizi nedēļā skatīties, kas tajā ģimenē notiek,” stāsta I. Kliģe. Detaļas atklāt viņa atsakās, tikai to, ka brīdinājusi: istabām jābūt tīrām un mājās jābūt pārtikai.

“Godīgi sakot, bija brīži, kad domājām: viss, bērni no šīs ģimenes jāņem laukā! Arī tāpēc, ka Vija sūdzējās par dzīvesbiedra agresivitāti. Viņa jau pati pirms mēneša bija sameklējusi mājokli Subatē, uz kuru kopā ar bērniem gribēja pārvākties, bet kaut kas tur nojuka,” atklāj Rubenes pagasta sociālā darbiniece Inita Petenko.

“24. martā situācija beidzot bija nobriedusi. Vija vēl gribēja aizbraukt uz mājām pēc dokumentiem, bet baidījās no Daira. Nospriedām, ka mēs ar Initu aizbrauksim nākamajā dienā, bet tad jau bija par vēlu – viss bija sadedzis,” atceras I. Kliģe.

“Paldies Dievam, ka bērni ir drošībā – tas ir pats galvenais!” saka Rubenes pagasta pārvaldes vadītāja Intra Kurme.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. bla mate ir pedeja dzeraja un vinja sola nedzert? virs bij vinigais kas tos bernus skatija ne vinja, ja nezin realo stuaciju lai neruna. pati nez cik km gaja uz veikalu lai tik dabutu dzert. sausmas ka vel tadai atlauj bernus audzinat! dievs dod lai bernins gaidamais piedzimtu vesels.

 2. Lasot komentārus, liekas ka rakstītāji ir kristāltīri, neviens nedzer un visa dzīve ir ok. Man liekas, ka lielākie nosodītāji ir tie, kuriem pašiem kaut kādā lietā neveicas.Tie, kuri par otru sliktu saka, tiem pašiem dubultā atpakaļ nāk.Padomājiet.

 3. Vai tad pagastam jānodarbojas ar sterilizāciju? Vai pagasta priekšniekam pašam jāveic šis process? Labi, ka pasts uztur šādās ģimenēs dzimušos bērnus, skolo,paēdina un apģērbj.Vispirms vajadzētu nodarboties ar mātes pāraudzināšanu, jo viņa tiešām ir zem katras kritikas.

 4. Tā izskatās Latvijas veiksmes stāsts laukos…

 5. Viesītē drošībā Atbildēt

  Labi, ka nonāca Viesītes novadā. “Kad piezvanīja Viesītes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Sandra Grigorjeva, kuras pārraudzībā tagad ir šie 3 bērni, un teica, ka viņi ir labi audzināti, ka viņi sakot labus vārdus par Rubeņu pamatskolas skolotājiem un skolu, tas mūsos uzjundīja lielas emocijas. Dažai no mums pat asaras nobira, jo mēs jūtamies kā liela ģimene, kurai dažus tās locekļus tomēr neizdevās nosargāt,” tā skolas direktore Ilona Kantāne. “Jau 24. martā mēs jau sākām domāt, ka vajag atrast, kur māti ar bērniem izmitināt, kādas kuram ir iespējas. Malači viesītieši, kas tik ātri reaģēja, bet ir jautājums: kāpēc pie mums – Rubeņu pagastā – māti ar bērniem nekur nevarēja izmitināt, jo ir informācija, ka viņa jau 2 gadus gribējusi no tā vīrieša dzīvot atsevišķi?”

 6. Visu cieņu Rubeņu skolai Atbildēt

  Skatos kantora aizgalda pirdējas ar truliem ģīmjiem! ne tikai Rīgā, bet arī pāķos izliekas par lielām priekšniecēm! Lai gan nelabā balsī gaudo, ka strādā ģimeņu ar bērniem interesēs!
  “Šie 3 bērni bija stundās, kad uzzinājām, ka pie mums brauc bāriņtiesas un sociālā dienesta darbinieces (pāķos lielas priekšnieces!) vest bērnus projām. Tas bija vēl pirms pusdienlaika, bet ātri saklājām ēdnīcā galdu, paēdinājām un sākām gaidīt. Tas nevienu no mums neatstāja vienaldzīgu, bet varam tikai iedomāties, kā jutās bērni,” stāsta skolotāja Ilona Kantāne. Bērnu “izraušana” stundu laikā no Rubeņu pamatskolas un nogādāšana krīzes centrā bijis pēdējā laika satraucošākais notikums skolotāju kolektīvā. Skolas direktore Ināra Kantāne stāsta, ka šīs ģimenes dēļ speciāli mainīts skolas autobusa maršruts, jo Červonkā citu bērnu neesot. Tēvs sekojis, kā bērni tiek mājās. Nereti viņiem bijis jāizlaiž pulciņu nodarbības, lai tikai varētu tikt mājās, kas no skolas ir 8 km attālumā. Teikt, ka tēvam bērni nerūpējuši, nevarot. Bērni apkārt neklīduši. Taču skolotāji uzskata, ka vecāki par saviem bērniem normāli parūpēties nav spējuš, jo ģimene bijusi pārāk nabadzīga…Skolotāji sameta naudu, lai bērniem būtu vismaz brīvpusdienas!!!

 7. Un tā. Pirmās ziņas, ka ar šo ģimeni kaut kas nav labi, saņēmām janvārī. Informējām par to Ilūkstes un Viesītes bāriņtiesas un sociālos dienestus, paši braucām reizi nedēļā skatīties, kas tajā ģimenē notiek,” stāsta bāriņtiesas I. Kliģe. Detaļas atklāt viņa atsakās, tikai to, ka brīdinājusi: istabām jābūt tīrām un mājās jābūt pārtikai.
  =======================
  Bāriņtiesas mamzeles pēkšņi ir tik kautrīgas, lai REĀLI parādītu kādai jāizskatās „tīrai mājai”??? Pirms daudziem gadiem žurnālistes un rakstnieces bija izveidojušas tādu KUSTĪBU, kas REĀLI ņēma spaini ar ūdeni un lupatu rokā un ķērās pie tādu ģimeņu „māju tīrīšanas”, lai REGULĀRI piekautās un pazemotās sievietes bērni (ir 2 + veča 1) redzētu KĀ izskatās „tīra māja”. Tas reizē bija ATBALSTS sievietei un tādi kauslīgi veči tad pierāvās un šiem pat PIELECA, ka sieviete ir domāta ne tikai regulārai izjāšanai un piekaušanai, bet ka sievietei arī IR kaut kāda vērtība ģimenē …

 8. tagad dabūs 500 euro un nu ar māti varēs abas laist vaļā,lai Dievs stāv klāt,atkal būs bērniņš,2 jau ir apglabājusi,vai ta tiešām pagasts nevar viņu sterilizēt…..solās vairs nedzert-kam jūs ticat!!!???

 9. jatiek pasai vijai ar sevi gala,pec tam tik berni jauztic

 10. Bēdīgi, bet māte nav nekāda pieskatītāja, pašai problēmas ar grādīgajiem visu mūžu

Draugiem Facebook Twitter Google+