Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
8. maijs, 2012
Drukāt

Melno segumu bedrīšu masveida remonti sākti visā Latvijā

bedres_cels

AS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU), iestājoties tehnoloģijai atbilstošiem laika apstākļiem, sācis valsts autoceļu melno segumu bedrīšu masveida remontus, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja LAU pārstāve Kaija Gulbe.

Līdz ar to autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, norādīja Gulbe.

Ceļu bedrīšu remonta pamattehnoloģija ir to aizpildīšana ar šķembām un bitumena emulsiju, kas vislabāk piemērota vairumam ceļu segumiem ar augstu bojājumu pakāpi. Šo darbu vietās tiks noteikti īslaicīgie satiksmes ierobežojumi – darbu laikā lokāli tiek sašaurināta brauktuve, būtiski ierobežojot braukšanas ātrumu, skaidroja Gulbe.

Pēc darbu beigām remontposmā nosaka maksimālā ātruma ierobežojumu 50 līdz 70 kilometri stundā uz periodu līdz trīs diennaktīm. LAU lūdz autovadītājus būt uzmanīgiem un ievērot noteikto satiksmes organizācijas kārtību ceļu remonta vietās.

Kopumā valsts autoceļu melno segumu bedrīšu remontdarbos tiks iesaistītas vairāk nekā 100 remontbrigādes visā Latvijā. Remontdarbi tiks veikti saskaņā ar pasūtīto darba apjomu un noteiktajos termiņos, norādīja Gulbe.

LAU autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus, veic atbilstoši noteiktajām tehniskajām prasībām un autoceļu pārvaldītāja veiktajam darbu pasūtījumam. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, “A” uzturēšanas klases autoceļi jāsakārto līdz 1.jūnijam, “B” uzturēšanas klases autoceļi – līdz 15.jūnijam, bet “C” un “D” uzturēšanas klases autoceļi – līdz 1.jūlijam.

Ar valsts autoceļu uzturēšanas klašu un avārijas stāvoklī esošo ceļu posmu detalizētiem sarakstiem var iepazīties VAS “Latvijas valsts ceļi” mājaslapas sadaļā “Valsts autoceļu uzturēšanas līmenis” .

LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts – ražošanu.

LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 kilometri, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1622 kilometri jeb 8% no valsts autoceļu kopējā garuma, reģionālie autoceļi – 5320 kilometri jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 kilometri jeb 65,6%.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (3)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+