×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Merkele: ES galvenā problēma būs bēgļi (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pārredzamā nākotnē bēgļu jautājums Eiropu nodarbinās krietni vairāk nekā Grieķija un eiro, svētdien vakarā intervijā telekanālam ZDF sacīja Vācijas kanclere Angela Merkele.

Viņa arī izteicās par labu pašreizējās Eiropas bēgļu politikas harmonizācijai un pašreizējo situāciju raksturoja kā “ārkārtīgi neapmierinošu”.

Ir nepieciešams izstrādāt vienotus standartus un “vienotu, Eiropai kopīgu patvēruma piešķiršanas politiku”. Kopīgi arī ir jāpieņem lēmums par to, kādas valstis, no kurām bēgļi cenšas iekļūt Eiropā, būtu jāuzskata par bīstamām, sacīja kanclere, uzsverot, ka pārskatāmā nākotnē bēgļu jautājums Eiropas valstis nodarbinās “daudzkārt vairāk nekā Grieķija un eiro stabilitāte”.

“Bēgļu tēma var kļūt par nākamo lielo Eiropas projektu, kurā mēs parādīsim, vai tiešām esam spējīgi darboties kopā,” norādīja Merkele.
Runājot par trešo Grieķijas tautsaimniecības glābšanas plānu, par kuru Bundestāgs spriedīs trešdien, kanclere izteicās par labu Grieķijas parādu sloga atvieglināšanai.

Tomēr Merkele joprojām iestājas pret Grieķijas parādu daļas norakstīšanu. Parādu sloga atvieglošana no Eiropas kreditoru puses ir viens no nosacījumiem, ko savai tālākai dalībai Grieķijas palīdzības projektos izvirzījis Starptautiskais Valūtas fonds.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. A kam pati radi problēmas – nekādu pabalstu un pie darba – visi pabalstu bēgļi pamuks…

  2. Valūtas fonda gudrīši var atlaist savu parādu daļu vai uzreiz pārkvalificēties par labdarības organizāciju un dalīt dāvanas. Ar ko citi parādnieki sliktāki par grieķu ultrakreisajiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+