×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. marts, 2016
Drukāt

Merkele ir “zaudējusi savu neuzvaramības auru” (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele ir “zaudējusi savu neuzvaramības auru”, sestdien Vācijas plašsaziņas līdzekļi citēja valsts darba ministres Andreas Nālesas teikto.

Viņa teica, ka tās ir labas ziņas viņas pārstāvētajai Sociāldemokrātiskajai partijai (SPD), kas pašlaik veido koalīciju ar Merkeles Kristīgo demokrātu savienību (CDU) un tās Bavārijas māsaspartiju – Kristīgi sociālo savienību (CSU).

“SPD tas nozīmē, ka mēs pārliecinoši nākamgad varam iesaistīties vēlēšanu cīņā,” Nālesas teikto citēja laikraksts “Bild”.

Ministre minējusi partijas neseno uzvaru Reinzemes-Pfalcas federālās zemes reģionālajās vēlēšanās kā pierādījumu viņas partijas potenciālam uzvarēt ar “spēcīgu personību un skaidru pozīciju”.

Merkeles CDU martā ir cietusi zaudējumus trīs Vācijas federālo zemju vēlēšanās.

Tas daļēji tiek saistīts ar spiedienu par migrācijas krīzes risināšanu. 2015.gadā Vācijā ieradās vairāk nekā miljons patvēruma meklētāju, kurus daļēji pievilināja Merkeles paziņojumi par atvērto robežu pieeju. Tas izraisījis Vācijas sabiedrībā plašas nesaskaņas un tie, kas iepriekš vēlēšanās nepiedalījās, reģionālajās vēlēšanās ir devušies pie urnām.

Nākamās parlamenta vēlēšanas Vācijā gaidāmas nākamā gada oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. To, kas, pateicoties neatlaidīgiem Kremļa pūliņiem, notiekās Vācijā, politiķi cauc par Šrjoderizāciju. Putins jau arī sūdzējies, ka viņš ar to otro pundurīti bija izveidojis ļoti labas attiecības ar Schröderi, bet Merkele viņam visu ir sabojājusi. Tas viss beigsies tad, kad krievam vairs nepaliks “haļavas” naudas. Domāju un ceru, ka tas notiksies pat ātrāk ne kā nākamājām vēlēšanām Vācijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+