×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2016
Drukāt

Vācija ir gatava nostiprināt NATO austrumu flangu (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien paziņoja, ka Berlīne apsver karavīru nosūtīšanu uz Lietuvu, tādējādi iesaistoties NATO misijā, kuras mērķis ir stiprināt alianses austrumu flangu.

Tajā pašā laikā Merkele uzsvēra, ka jebkura karaspēka izvietošana NATO austrumu dalībvalstīs jāveic tā, lai nevairotu spriedzi attiecībās ar Krieviju.

“Mēs šobrīd izvērtējam, kā mēs varam turpināt iesaistīšanos un, iespējams, to pastiprināt (..), lai gādātu par visu [NATO] valstu drošību, īpaši austrumos,” pēc tikšanās ar Latvijas premjerministru Māri Kučinski žurnālistiem norādīja kanclere. “Taču es personīgi vienmēr uzsveru, ka mums ir ļoti svarīgi rīkoties NATO un Krievijas līguma ietvaros.”

Tādējādi Merkele kārtējo reizi piesauca alianses 1997.gada vienošanos ar Maskavu, kas nosaka, ka NATO neizvietos ievērojamu infrastruktūru un karaspēka kontingentu savulaik PSRS okupētajās Baltijas valstīs un tā dēvētā Varšavas līguma valstīs.

Tas liecina, ka Berlīne joprojām atsakās akceptēt Polijas prasību izvietot pastāvīgu NATO kontingentu tās teritorijā un pieņemt Varšavas viedokli, ka pēc Krievijas iebruka Ukrainā 1997.gada līgums vairs nav spēkā.

Tajā pašā laikā Lietuvas aizsardzības ministrs Juozs Oleks ceturtdienas vakarā paziņoja, ka saņēmis no savas Vācijas kolēģes Urzulas fon der Leienas apliecinājumu par Berlīnes gatavību dislocēt Lietuvā bataljona lieluma vienību.

Lai gan Bundesvērs arī iepriekš ir iesaistījies NATO mācībās Baltijas valstīs, šādas vienības nosūtīšana liecinās par ievērojamu Vācijas iesaistīšanās pieaugumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Krievija atver acis visai pasaulei ,kura sak saprast ikasir Krievja un ka runat ar Krieviju .

  2. Tā dēvētāis Varšavas līgums ir bijis uzspiests tā valstīm – Rietumu nodevības rezultāts, un tās valstis tik gaidījušas iespēju tikt no tā vaļā. Par to liecina notikumi Ungārijā, Čehijā, Polijā un daudz kas cits. Tā kā tā krievu vāvuļošana par to valstu aiziešanu un ASV vainu ir vienkārši politisks mīts. Tur klāt Kremlis pats pirmais ir pārkāpis visus normālos valsts sadzīvošanas noteikumus. Kaut kāds absurds šajā rakstā. respektīvi, Kučinskis uzspiedis Merķelei šo rīcību, kaut gan viņa pate domā citādi? Un kam to ir domāts nobarot? Mūsu pašu bāleliņiem, proti, cik Kučinskis un, attiecīgi, ZZS ir ietekmīgi un glābj mūs visus?

Draugiem Facebook Twitter Google+