×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Mēs Saeimā noteikti atradīsim tribīni. Saruna ar Mārtiņu Bondaru (19)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

No pēcvēlēšanu sarunu karstumiem “Latvijas Avīzē” uz interviju ieradās MĀRTIŅŠ BONDARS (Reģionu apvienība). Viņš kā pirmoreiz Saeimā iekļuvušais politiskā spēka līderis dalījās iespaidos ar Voldemāru Krustiņu un Egilu Līcīti.

V. Krustiņš: – Jums padevies labs starts vēlēšanās.

M. Bondars: – Esam priecīgi par vēlēšanu rezultātiem. Neskatoties uz dažādiem prognozējumiem, ka RA Saeimā netiks, būsim pārstāvēti ar astoņiem mandātiem un par mums nobalsojuši pāri par 60 000 vēlētāju.

– Kādā atmosfērā esat nokļuvuši pēc ielaušanās Saeimā? Jūs pieņēma arī prezidents – viņš izturējās pret jums kā pret pieaugušiem cilvēkiem?

– Izturējās kā pret pieaugušiem, Valsts prezidents vairākkārt atkārtoja – tu taču, Mārtiņ, zini, tu taču to esi jau pieredzējis. Saruna bija laba un atklāta.

– Es jautāju jums ar ironiju, jo gaidītās reakcijas vietā, kad latviešiem vajadzētu priecāties par vēl vienas latviskas partijas ienākšanu un panākumiem, dzirdam zināmu aprindu ņurdēšanu un stipri nelabvēlīgas atsauksmes. Jūs noniecina, ka RA nemaz neesot partija, tai nepienākoties krēsli prezidijā. Streipa kunga raidījumā skanēja zobgalības no vienas vietas – pat ar nežēlīgu atsauksmi, nesaudzību. No kā tas rodas? No skaudības? Jums tomēr ir astoņas vietas parlamentā. Tas nav maz.

– Esmu dzirdējis mums veltītos krāšņos epitetus. Mēs tos uztveram kā lietu vai krusu, bet tie nolīst garām. Noritējušajās sarunās ar politiskajiem spēkiem redzam, ka ir diezgan daudz kopīgi pārrunājamu tematu, lai sadarbotos Saeimā. No tā, ko katrs solījām vēlētājiem, ir virkne sakritīgu punktu. Tos metodiski izskatām, meklējam saskarsmi ar citām partijām. Bet ir spēki, kuriem patlaban par katru cenu vajag motivēt, kāpēc šie vai tie nederētu valdības veidotāju klubiņā. Nu – tur notiek dažādas lietas, bet tas nemainīs mūsu attieksmi pret padarāmo un mūsu virzību uz sasniedzamajiem mērķiem. Ja netiksim valdībā, darbosimies Saeimā. Un Andrim Bērziņam teicām – mēs Saeimā noteikti atradīsim tribīni. Un noteikti zināsim, kā tribīni izmantot.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Svarīgākais uzdevums Latvijas valsts politikā ir palielināt Latvijas valsts reālo neatkarību. Ekonomiskā atslēga tam ir – banku un finanšu politiska kontrole, neatdodot ārzemniekiem patieso varu Latvijā. Atbalsts visu Latvijas reģionu attīstībai, krājaizdevumu sabiedrību veidošana, atbalsts kultūrai, izglītībai un zinātnei, tautas vēlēts prezidents ir daļa no līdzekļiem, ar kuriem panākt iespējas pašiem lemt par savu dzīvi.

 2. varbūt labāk ‘mēli’………..

 3. Domāju, ka Zaļkalns…

 4. Sevī iemīlējies , kurš domā, ka kaut kas ir, bet īstenībā nekā nav.

 5. … LRA … Palieciet viri ne tikai ar asu valodu, bet attistiet ari asu pratu darbam valsts limeni!

  … Tamdel ari ‘lenam par tiltu’ secinot un stradajot pie lietam kas skar valsts eksistences un nacionalas intereses: 1. – Veletu VP , un 2. – parak ciesu sadarbibu ar pasreizeji vecas nomenaklaturas vadito ZZS … !

  … Novelu ari turpmak veiksmi apvienot visas mazas pro latviskas partijas … un ..

  … Beidzot, novelu panakt NA un LRA ciesu sadarbibu, lai driz sastaditu oficialu ‘UZVARETAJAS PARTIJAS’ lieluma politisko speku 12 Saeima, kas varetu parnemt valsts vadibas atbildibu un nacionalpolitisko vadibu taja – beidzot apvienotaja NRA – ja gadijuma Straujumas vaditai valdibai zud uzticiba !

  … Tiesi atklata valoda un drosme teikt patiesibu ir pietrukusi musu valdosiem baleliniem — ar NA iznemumu, jo tai lidz sim bija diplomatiski sevi japierada ka spejigai sastadit valdibu …. !!!

 6. Bez suņabūdas āksta /klauna Bondars saeimas tribīni neredzētu kā savas ausis.
  .., kas tādus kaimiņus atbalsta, diemžēl Latvijā netrūkst.

 7. Prezidenta institūcija vispār ir lieka greznība.Vēlēts Prezidents nebūs nekāda mesija ja tauta nabaga.Tās jaunās partijas ir kārtējie grābekļi,lai naivie ļautiņi kārtējo reizi dabūtu pa pieri.

 8. Jebkursh komentars te ir tuksha skana..,Laiks visu saliks pa plauktiniem..,un nav ko ieprieksh te gudri dirst un prognozet kas kursh ir un ko var.

 9. Ar reģioniem ir bēdīgi. Nevaru iedomāties ko varētu darīt, lai novērstu to ekonomiskās likstas. Mūsu vietējā valdība jau patiesībā neko prātīgu nevar izdarīt, viss ir atkarīgs no Eiropas savienības. Patreiz no mūsu rokām tiek izsists pēdējais trumpis – relatīvi zemās elektroenerģijas cenas. Elektroenergijas cenas tiks paceltas, lai nauda tiktu apēsta, nevis ieguldīta ražošanā. Rezultātā tiks zaudēta cīņa ar bezdarbu. Cerību, ka jaunie elektroenergijas tirgotāji iegūto naudu ieguldīs ražošanā, nav nekādu. Privātai naudai ir niķis ceļot uz Ķīnu. Tikai valsts veidos darbavietas vietējam darbaspēkam. Pēc iestāšanās Eiropas savienībā ir radušies labvēlīgi nosacījumi tautas vēlētam valsts prezidentam, jo zudušas bažas par varas uzurpēšanu. Ir ļoti vēlama izpildvaras pastiprināšana. Tas ir visu interesēs, arī Eiropas savienības. Saeima turpretim kļūst lieka, jo tai paliek arvien mazāka lemšanas zona. Reģionu apvienībai vajadzētu censties sadarboties ar Eiropas parlamentu, no tā būtu lielāka jēga.

 10. Ja “pirmais apspriežamais jautājums” viņam ir vēlētais prezidents, tad es atvainojos! Ievēlēs kādu veco čekistu vai jauno līdzūtēju, lai Putinam un citiem ir uz ko spiest. Ļoti labi “vēlētais prezidents” sevi parādijis Ukraīnā, arī Krievijā nehilo. Vācijā nav vēlēta prezidenta, bet ir visefektīvāka ekonomika. Pirmais apspriežamais jautājums jābūt – tikt vaļā no sīkām pārtijam – avanturistu un ākstu piestātnēm. Ja tauta vēlās pēc kā jauna – lai aiziet uz kīno vai teātri, aizbrauc ceļojumā, bet valsts politikai jābūt stabīlai. Vēlētais prezidents Lietuvā ir viena lieta, bet Latvijā? Uzreiz visi, kas šodien negrib pilsonību un ņirgājās par to, aizies un saņems un būs jauns sekmīgs Putina projekts Latvijā. Kungs “pirmo reizi” ticis Saeimā un jau sācis”dziļi rakt”.

  • latvietis parastais Atbildēt

   tu demonstrē vienkārši fantastisku valsts pārvaldes formas nezināšanu. salīdzini valstis kur prezidents ir viss ar mums kur prezidents ir tikai izkārtne bez reālas teikšanas…

   • Nu un ko es te nodemonstrēju? Tādam kāds viņš tagad ir tādam tam arī jāpaliek, ja vispār jāpaliek. Skaidrs, ka tas ir Bondaram pasūtījums – panākt vēlēto prezidentu. Tā ir pēdējā iespēja atņemt latviešiem varu Latvijā, par to sapņo austrumos. Jā mēs uz to “pavedīsimies” – atdosim savu brīvību un valsti pa sviestmaizi. Nekādu citu radikālu jaunumu LRP neesmu saskatījis: jāmaina nodokļu sistēmu – tas ir jauns? Tas zinām jau sen; celt medicīnu? lielāki sociālie pabalsti? – zinām, bet kur ir nauda? Lai kungs parāda un pasaka skaidrā valodā. Vienotība beidzot sākusi kaut ko sakarīgu darīt un tagad izpeld visādi radikāļi-avanturisti un LA tik cenšās tos reklamēt. Lembergs? – ko tas nozīmē arī vieiem zināms. Sargā Dievs Latviju no tādiem vēlētiem prezidentiem. ZZS? – trojas zirgs, flīgelis uz kuro paļauties nevar. To, vel vienu, pat nepieminēšu!

  • Nesalidzini Vaciju ar Latviju..,tobish pimpi ar pirkstu..

   • Kāpēc nē, tas ir jautājumam tam – kas ir galvenais: process vai rezultāts? Ko tev vajag? Teorija tieši saka, ka prezidenta vara piemērota lielvalstīm. Šajā ziņā Vācija, Indija un varbūt vel dažas ir izņēmums un tomēr labi iztiek. Tāpēc salīdzinājums ir tieši vietā. Tam, ka mums neiet, pie vainas ir okupācijas atliekas un sīkpartiju avanturisms. To ir labi jāsaprot. Nekādi prezidenti nelīdzēs: viens jau atļāvis okupantiem palikt, otrs sakropļois valsts valodu, trūkst tikai trešais, kas atvers ceļu krievu agressijai. Par to jau tagad iet cīņa. Ne jau par medmāsu vai pasniedzēju algām. Šodien nevar normāli apspriest nevienu jautājumu lai kāds nesāktu bļaut “ķeriet zagļus” vai apspiež krievus. Un ko labu rezultātā dara “sociāldemokrāti” – nomaina garumzīmes ar sirdsniņām (stulbie latvieši to nav iedomājušies) un muļķīgi ierīko veloceliņus. Tajā pašā Vācijā, tur kur blīvi, tos iezīmē pa gājēju ceļu un pagalmiem, nevis vālē pa brauktuvi.

 11. Man tas Bondars liekas vienā līmenī ar to Kaimiņu, abi pa vienu kārti metami, vardu sakot – izmetami.

 12. latvietis parastais Atbildēt

  tas jau nebūs grūti, tribīne ir redzama no jebkuras vietas zālē, tad jau atradīsit. par to ka muldēt tik taisāties neviss strādāt ari neviens nešaubās:)

Draugiem Facebook Twitter Google+