×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

“Meža ABC” Struņķukrogā

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Gribētāju sanaglot būrīšus bijis tik daudz, ka pašās dienas beigās pēdējiem pieturas apmeklētājiem dēlīšu pietrūcis.

Nedēļas nogalē meža nozari pozicionējošo pasākumu – “Meža ABC” – Struņķukrogā pie Kuldīgas apmeklēja vairāk nekā 3000 bērnu un pieaugušo. Stāstus par norisēm mežā interesentiem bija sagatavojuši 298 brīvprātīgie no 69 uzņēmumiem, biedrībām un pulciņiem.

Izgaršot, izsmaržot un izzināt mežu šogad Struņķukroga plašumos varēja 31 pieturas vietā, no kurām bērniem vissvairāk patika pie kokkopjiem arboristiem, kuri sagādāja iespēju šūpoties līdz ar koku galotnēm; pie trāpīgiem medniekiem, kur varēja izmēģināt roku, šaujot ar dažādiem lokiem, un pie ugunsdzēsējiem, kur notika varena laistīšanās ar ūdeni.

“Esi sveicināta piec­zvaigžņu viesnīcā!” – šādus un līdzīgus asprātīgus vēlējumus bērni rakstīja uz pašu izgatavotiem būrīšiem pieturā “Pūces jaunās mājas”.

Skolotājs Rihards Lasmanis, popularizējot galdniecības amatu, demonstrēja, ko visu no koka var izgatavot pašu rokām darbmācības stundās, bet Laimonis Birzlejs – kā koka zarus un saknes iespējams izmantot savam vaļaspriekam, dažādu suvenīru un skulptūru izgatavošanā.

Bija arī Zaļais tirdziņš, kurā Krotes Kronvalda Ata pamatskolas mācību uzņēmuma “Skalu puikas” produkciju – sveķainus skaliņus krāšņu un kamīnu iekuram – pasākuma apmeklētāji izpirka līdz pēdējam, par ko jaunie uzņēmēji bija lielā sajūsmā.

Visvairāk brīvprātīgo “Meža ABC” bija no Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava”, kuri stāstīja par meža apriti un mācīja stādīt jaunos kociņus, bet Latvijas Meža īpašnieku biedrības pārstāvji “eksaminēja” bērnus koku sugu atpazīšanā un stāstīja, kā mežs jākopj.

Pasākuma organizētāja, meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” vadītāja Sigita Vaivade: “Katrs bērns bija parakstījies, ka ievēros kārtības noteikumus, un izturējās pret to nopietni – pasākumam beidzoties, nekur nemētājās neviens papīra gabaliņš.”

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.5
Alūksne +15.1
Daugavpils +13.8
Saldus +16
Liepāja +16.2
Jelgava +15
Ventspils +15.5
Limbaži +18
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+