Kultūra
Kultūrpolitika

Mežaparka estrāde: mainīs projektu vai aizņemsies naudu? 3

Foto: LETA

Mežaparka estrādes pārbūves tāmes Rīgas domei bija nepatīkams pārsteigums, tāpēc tagad pašvaldībai ir divi rīcības varianti – vai nu pārskatīt projektu, vai arī meklēt papildus līdzekļus, lai tomēr varētu īstenot esošo projektu, šorīt LTV “Rīta panorāmā” stāstīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Ja Rīgas dome izvēlētos mainīt estrādes pārbūves projektu, tad nākamie Dziesmu svētki noteikti notiktu vēl esošajā estrādē, jo projekta izmaiņām nepietiek laika, atzīmēja politiķis.

Otrs variants ir meklēt papildus līdzekļus. No Ušakova teiktā bija noprotams, ka pašvaldība sagaida zināmu valsts pretimnākšanu, piemēram, izdevīgu aizņēmumu Valsts kasē.

Pašlaik esam uz robežas – vēl varam paspēt sākt projektu, lai to pabeigtu līdz nākamajiem Dziesmu svētkiem, bet laika nav daudz, piebilda Ušakovs.

Savukārt aizkavēšanās neesot gaidāma ar šī gada ielu remontu sākšanu – šajā jomā visi vajadzīgie līgumi esot noslēgti un tiek gaidītas mācību gada beigas, kas sakrīt ar pašvaldību vēlēšanām, lai sāktu plašus ielu remontdarbus.

Ušakovs atzina, ka ielu remonti būs ļoti plaši, tāpēc jārēķinās ar sastrēgumiem. Politiķis solīja, ka remontdarbu laikā tiks nodrošināta labāka satiksmes organizācija nekā pērn.

Kā ziņots, Mežaparka estrādes pārbūves 1.kārtas konkursā saņemtie pretendentu piedāvājumi par sešiem līdz desmit miljoniem eiro pārsniedz tam paredzēto finansējumu, informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR).

Kontroltāmē noteiktā summa šim projektam ir 19 401 698 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un 23 476 055 eiro ar PVN.

Īpašuma departaments konkursā saņēma trīs pieteikumus. Personu apvienības, kas sastāv no SIA “Lemminkainen Latvija” un Lemminkainen Eesti”, piedāvājums paredz pārbūvi veikt par 24 584 553 eiro bez PVN un 29 747 309 eiro ar PVN. Personu apvienība SIA “Re&Re” un AS “LNK Industries” piedāvā darbus veikt par 26 743 104 eiro bez PVN un 32 359 156 eiro ar PVN. Savukārt personu apvienība, kas sastāv no SIA “Monum” un UAB “Litana ir Ko”, piedāvā veikt būvdarbus par 27 521 570 eiro bez PVN un 33 301 100 eiro ar PVN.

Burovs uzsvēra, ka visi piedāvājumi pārsniedz kontroltāmi par sešiem līdz desmit miljoniem eiro, kas ir ļoti liela starpība. Tāpēc arhitektiem tiks prasīts izvērtēt, kāpēc ir izveidojusies tik liela starpība ekonomiskajā daļā.

Saistītie raksti

Tālākajā procesā departaments pārbaudīs katru pretendentu un neskaidrību gadījumā pieprasīs papildu informāciju no uzņēmumiem. Tomēr, ja lieki jautājumi neradīsies, lēmumu par uzvarētāju varētu pieņemt pēc nedēļas, teica Burovs. “Ja viss notiks pēc plāna, nebūs sūdzības no uzņēmumiem, tad līgumu parakstīs uzreiz pēc Lieldienām,” viņš sacīja.

Burovs arī informēja, ka arhitekts Juris Poga šodien projektu ir iesniedzis Rīgas pilsētas būvvaldē akceptēšanai, un pauda cerību, ka būvvalde to ātri akceptēs.

LA.lv