×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Mežizstrādātāji: silto laikapstākļu dēļ apgrūtināta mežizstrāde

Foto - LETAFoto - LETA

Neierasti silto laikapstākļu dēļ Latvijā apgrūtināta mežizstrāde, un atsevišķās vietās darbi ir pārtraukti, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie mežizstrādātāji.

Latvijas Mežizstrādātāju savienības (LMS) izpilddirektors Andrejs Cunskis aģentūrai BNS norādīja ‒ lai gan mežizstrādes darbi notiek, tie prasa vairāk līdzekļu nekā parasti. “Protams, silto laikapstākļu dēļ ir problēmas, un atsevišķos apvidos, kur ir slapjāks, mēs esam spiesti darbus pārtraukt. Citur griešana ar lielāku darba, laika un naudas patēriņu turpinās,” sacīja Cunskis un uzsvēra, ka visvairāk problēmu pašlaik ir Latgalē, jo tur ir mālaina augsne.

Taču būtisku koksnes trūkumu tuvākajā laikā LMS izpilddirektors neprognozēja. “Ja tirgus prasīs, būs jādabū gar zemi tas, ko ir bijis paredzēts nogriezt. Ceram uz salu tuvākajā laikā un siltu vasaru, kad varētu nogriezt vairāk un izlīdzināt ar tiem zaudējumiem, kas rodas pašlaik,” teica Cunskis, taču piebilda, ka pagaidām nav iespējams aprēķināt, cik lieli ir mežizstrādātāju zaudējumi.

Mežizstrādes uzņēmuma “Krauzers” pārstāvis Andis Araks aģentūrai BNS pavēstīja, ka siltā laika dēļ tiek nogriezts divreiz mazāk, nekā bija paredzēts. “Pašlaik strādājam ar darbu pārplānošanu. Mēs izrēķinām vietas, kurās ir izdevīgi braukt iekšā, jo, ja mūsu tehnika ir sabojājusi ceļu, mums tas arī ir jāsaremontē,” paskaidroja Araks.

Pēc viņa teiktā, ir samazinājies arī koksnes piegāžu apmērs. “Patlaban tiek piegādāti aptuveni 70‒80% no tās koksnes, kuru bijām paredzējuši piegādāt janvārī, tāpēc ceram, ka pēc iespējas ātrāk būs sals un mēs varēsim atsākt darbus pilnā apmērā,” norādīja “Krauzers” pārstāvis un atzina, ka arī pavasarī atsevišķas koku sugas nevarēs zāģēt, lai netraucētu putnu ligzdošanu.

Arī mežizstrādes uzņēmuma “Selko” darbs nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ pašlaik ir apgrūtināts, aģentūrai BNS apliecināja uzņēmuma vadītājs Dainis Līvs. “Smagi iet šajā laikā. Ir nozāģēta koksne un stāv, jo nevar izvest. Pašlaik strādājam ar aptuveni 20‒30% jaudu, salīdzinot ar to, kas bija paredzēts,” klāstīja Līvs.

Līdzīga situācija ir arī mežizstrādātājam “Apse KL”. Uzņēmuma pārstāve Kristīne Gūtmane aģentūru BNS informēja, ka pašlaik tiek veikti vien aptuveni 40% no darba, kas bija paredzēts janvārī.

Sinoptiķu prognozes liecina, ka šonedēļ Latvijā palaikam līs un snigs, bet no sestdienas visā valstī, izņemot jūras piekrasti, iestāsies stabils sals. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija liecina, ka šā gada janvāra vidējā gaisa temperatūra kopumā Latvijā bija -3 grādi, kas ir 1,7 grādi virs ilggadējās normas. Janvāris šogad ir par 8,5 grādiem siltāks nekā pagājušogad, kad bija sestais aukstākais gada pirmais mēnesis Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+