Pasaulē
Eiropa

Migrantu nometnē Francijā izcēlies plašs ugunsgrēks 16

Liesmas imigrantu nometnē netālu no Denkerkas izcēlās pēc sadursmēm kurdu un afgāņu starpā. Reuters/LETA

Nelegālo imigrantu nometnē Francijas ziemeļos pirmdien izcēlušās sadursmes, kurām sekojis plašs ugunsgrēks, kā rezultātā aizdegušās visas 300 nometnes koka ēkas.

Amatpersonu sniegtā informācija liecina, liesmas imigrantu nometnē netālu no Denkerkas izcēlās pēc sadursmēm kurdu un afgāņu starpā. Vairāki cilvēki sadursmēs guva durtas brūces.

Nekārtību apturēšanai uz nometni tika nosūtīti policijas spēki. Tas izraisīja sadursmes starp policiju un apmēram 100 līdz 150 imigrantiem.

Nometnē jau iepriekš ir piedzīvoti vardarbīgi incidenti.

Ugunsdzēsēji paziņojuši, ka ugunsgrēkā cietuši desmit cilvēki. Sākotnējā izmeklēšana liecina, ka ugunsgrēks sācies vienlaicīgi vairākās vietās.

Kopumā nometnē dzīvo apmēram 1000 līdz 1500 cilvēku, liela daļa no tiem ir kurdi.

Nometne atrodas līdzās ceļam, kas ved no Denkerkas uz Kalē. Tā tika izveidota pagājušajā gadā, lai izmitinātu migrantus pēc Kalē nelegālo imigrantu nometnes “Džungļi” nojaukšanas.

Jau ziņots, ka pērnā gada oktobrī Francijas varasiestādes lika “Džungļus” slēgt. Citviet Francijā un Eiropā tika izmitināti apmēram 8000 nometnes iemītnieku.

Migranti pulcējas Francijas ziemeļu piekrastē, cenšoties iekļūt kravas automašīnās, kas dodas uz Lielbritāniju vai arī samaksāt kontrabandistiem, kas viņus nogādātu pāri Lamanšam.

LA.lv