×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

“Miķelānu” rukšus glābj dāņi (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zemgales cūkkopības uzņēmums SIA “Latvi Dan Agro” izsolē par 1,2 miljoniem eiro nopircis finanšu grūtībās nonākušo Miķelānu cūku kompleksu.

Miķelānu kompleksa jaunais vadītājs, SIA “Miķelāni bekons” valdes priekšsēdētājs Ilvars Strazdiņš atklāj, ka Zemgalē iespējas turpināt izaugsmi bija ierobežotas, tāpēc pieņemts stratēģisks lēmums piedalīties “Miķelānu” izsolē.

Kādreiz Latvijā lielākais cūku komplekss “Miķelāni” pēdējo gadu laikā atradās uz bankrota robežas, un bija atklāts jautājums par kompleksa pastāvēšanu. Kaut arī īpašums līdztekus pirkuma cenai vēl prasīja tūlītējas investīcijas, jo tas bija nolaists līdz pēdējam, pircēji nolēmuši atjaunot “Miķelānu” zīmola agrāko spēku.

Pēc kompleksa iegādes pārņemta uzņēmuma vadība, dzīvnieki nodrošināti ar barību un normāliem ap­stākļiem. I. Strazdiņš stāsta, ka pamazām tiek sakārtota iepriekšējā īpašnieka nolaistā saimniecība. Ar Valsts vides dienesta reģionālo pārvaldi jau ir saskaņots teritorijas attīrīšanas plāns, kas jāizpilda līdz nākamā gada jūlijam. Šogad kopumā “Miķelānos” plānots investēt 0,5 miljonus eiro un paralēli tam Jēkabpilī tiks atvērts gaļas veikals, kur būs iespējams iegādāties Latvijā ražotu skaidri zināmas izcelsmes cūkgaļu.

Vienlaikus I. Strazdiņš norāda, ka iespēja iegādāties kompleksu nav radusies piemērotākajā brīdī, jo cūkkopības nozarē ir krīzes situācija. Proti, Krievijas embargo dēļ iepirkumu cenas ir dramatiski kritušās, arī importa gaļas cenu dempinga spiediens ir pieaudzis, tādēļ nozarē situācija ir ļoti smaga un sevišķi kritiski būs ziemas mēneši. “Miķelānu” iegādē “Latvi Dan Agro” bija cerējis uz bankas atbalstu, taču kredītlīdzekļi atteikti. Pirkums veikts, investējot pašu kapitālu, iesaldējot citas ieceres. “Miķelānos” strādā 80 darbinieki, galvenokārt vietējie iedzīvotāji.

Jāatgādina, ka iepriekšējam uzņēmuma īpašniekam AS “Jēkabpils labība” radās finanšu grūtības un pagājušajā gadā tika pasludināta uzņēmuma maksātnespēja. “Latvi Dan Agro” ir viens no lielākajiem Latvijas cūkaudzētājiem, tas nodarbojas ar graudkopību, kā arī ir lielākais zirņu audzētājs Latvijā. 90 – 95% no saražotā uzņēmums realizē Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dūklavs pirms mēneša paziņoja, ka Latvijas cūku audzētājiem problēmu nav?
    Vai Straujumai viņu nevajadzētu aizsūtīt pensijā?
    Lai filozofē ….

  2. skaidri zināmas(ķīmijas) izcelsmes cūkgaļu …

Draugiem Facebook Twitter Google+