Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
12. novembris, 2015
Drukāt

“Miķelānu” rukšus glābj dāņi (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zemgales cūkkopības uzņēmums SIA “Latvi Dan Agro” izsolē par 1,2 miljoniem eiro nopircis finanšu grūtībās nonākušo Miķelānu cūku kompleksu.

Miķelānu kompleksa jaunais vadītājs, SIA “Miķelāni bekons” valdes priekšsēdētājs Ilvars Strazdiņš atklāj, ka Zemgalē iespējas turpināt izaugsmi bija ierobežotas, tāpēc pieņemts stratēģisks lēmums piedalīties “Miķelānu” izsolē.

Kādreiz Latvijā lielākais cūku komplekss “Miķelāni” pēdējo gadu laikā atradās uz bankrota robežas, un bija atklāts jautājums par kompleksa pastāvēšanu. Kaut arī īpašums līdztekus pirkuma cenai vēl prasīja tūlītējas investīcijas, jo tas bija nolaists līdz pēdējam, pircēji nolēmuši atjaunot “Miķelānu” zīmola agrāko spēku.

Pēc kompleksa iegādes pārņemta uzņēmuma vadība, dzīvnieki nodrošināti ar barību un normāliem ap­stākļiem. I. Strazdiņš stāsta, ka pamazām tiek sakārtota iepriekšējā īpašnieka nolaistā saimniecība. Ar Valsts vides dienesta reģionālo pārvaldi jau ir saskaņots teritorijas attīrīšanas plāns, kas jāizpilda līdz nākamā gada jūlijam. Šogad kopumā “Miķelānos” plānots investēt 0,5 miljonus eiro un paralēli tam Jēkabpilī tiks atvērts gaļas veikals, kur būs iespējams iegādāties Latvijā ražotu skaidri zināmas izcelsmes cūkgaļu.

Vienlaikus I. Strazdiņš norāda, ka iespēja iegādāties kompleksu nav radusies piemērotākajā brīdī, jo cūkkopības nozarē ir krīzes situācija. Proti, Krievijas embargo dēļ iepirkumu cenas ir dramatiski kritušās, arī importa gaļas cenu dempinga spiediens ir pieaudzis, tādēļ nozarē situācija ir ļoti smaga un sevišķi kritiski būs ziemas mēneši. “Miķelānu” iegādē “Latvi Dan Agro” bija cerējis uz bankas atbalstu, taču kredītlīdzekļi atteikti. Pirkums veikts, investējot pašu kapitālu, iesaldējot citas ieceres. “Miķelānos” strādā 80 darbinieki, galvenokārt vietējie iedzīvotāji.

Jāatgādina, ka iepriekšējam uzņēmuma īpašniekam AS “Jēkabpils labība” radās finanšu grūtības un pagājušajā gadā tika pasludināta uzņēmuma maksātnespēja. “Latvi Dan Agro” ir viens no lielākajiem Latvijas cūkaudzētājiem, tas nodarbojas ar graudkopību, kā arī ir lielākais zirņu audzētājs Latvijā. 90 – 95% no saražotā uzņēmums realizē Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dūklavs pirms mēneša paziņoja, ka Latvijas cūku audzētājiem problēmu nav?
    Vai Straujumai viņu nevajadzētu aizsūtīt pensijā?
    Lai filozofē ….

  2. skaidri zināmas(ķīmijas) izcelsmes cūkgaļu …

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+