×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. augusts, 2014
Drukāt

Mikiško: Cerams, ka politiskie spēki būs sadzirdējušas pedagogu protestus (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Izskatot partiju iesniegtās priekšvēlēšanu programmas, var manīt, ka politiskie spēki varētu būt sadzirdējuši pedagogu protestos pausto, sarunā ar aģentūru LETA sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Priekšvēlēšanu programmās parādās solījumi, kas līdz šim netika minēti. Tā, piemēram, vairākas partijas sola paaugstināt pedagogu atalgojumu, norādīja Mikiško.

Tāpat vairāku politisko spēku priekšvēlēšanu programmās par vienu no prioritātēm izvirzīta nepieciešamība celt pedagoga profesijas prestižu sabiedrībā.

Tomēr, kā uzsvēra Mikiško, svarīgs būs pirmsvēlēšanu periods, kad LIZDA tiksies ar partiju pārstāvjiem, lai noskaidrotu politisko spēku pozīciju ar izglītību un zinātni saistītajos jautājumos, kā arī pārrunātu iespējamās sadarbības iespējas.

Pašlaik panākta abpusēja vienošanās ar partiju “Saskaņa”, un vienošanās drīzumā tiks parakstīta. Šī vienošanās paredz to, kādi jautājumi tiks akcentēti un kādos jautājumos notiks kopīga darbošanās.

“Mēs skatīsimies uz atalgojuma paaugstināšanu, izglītības satura maiņu, skatot visu nozari kopumā un akcentējot tuvākos uzdevumus,” sacīja Mikiško.

LIZDA cer sagaidīt arī citu politisko spēku ieinteresētību un aktivitāti dialoga veidošanā ar pedagogiem.

Mikiško norūpējusies par to, ka, pieturoties esošajam budžeta prioritāšu kursam, kurā izglītībai atvēlēta nebūt ne pirmā vieta, varētu rasties problēmas.

Ir skaidrs, ka, neskatoties uz jau padarīto darbu sarunās ar Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī citām amatpersonām, budžeta veidotāji būs jaunā valdība, un “priekšā ir grūts periods, lai pierādītu jaunajiem deputātiem, ka problēma ir nopietna”, norādīja Mikiško.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tikai jautājums kur tā nauda paliek – ja pamatskolai ir jau direktors un 3 , 4 vai pat 5 vietnieki un visiem nav ko darīt – bērnus jau viņi nemāca, tikai vada un ko? Izglītības kuģi? IM ir jāmainās pašai un jāmaina skolu vadības struktūra.

  2. trīs mēnešus atpūtušies tagad varēs streikot

  3. Nekad IZM nepietiks naudas skolotāju algām, lai arī skolas slēdz, sakot, ka tā ir optimizācija, bet skolotāju skaits palielinās, par ierēdņu armiju nemaz nerunājot.

  4. IZM vienmer atradusies okupantu vara un noteiksana. Ne skolas sapratiga latviska vestures programa, ne latviesu valodas lieta nokartota, ne milzigi izskerdiga skolu un iestazu birokratijas terini atrisinati.

  5. Kamēr netiks pārtraukts Papules marasms ar tām pedagogu kastēšanām, nekāda skaidrība algu jautājumā nav un nebūs!! Ar izm VADĪBAS MAIŅU Ķīlis ir iedzinis pamatīgu ķīli izglītības ssitēmas sakārtošanas iespējas neparedzot.

Draugiem Facebook Twitter Google+