×
Mobilā versija
Brīdinājums +6.6°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Minimālā alga 2016. gadā būs nedaudz lielāka

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

No nākamā gada 1.janvāra minimālā mēneša darba alga normāla darba laika ietvaros būs 370 eiro, paredz otrdien valdībā apstiprinātie Ministru kabineta Noteikumi par minimālās mēneša darba algas apmēru normāla darba laika ietvaros un minimālās stundas tarifa likmes aprēķināšanu.

Labklājības ministrija informē, ka vienlaikus minimālās stundas tarifa likmes aprēķināšana notiks atbilstoši mēnesī noteiktām darba stundām. Lai to īstenotu, izstrādāta minimālās stundas tarifa likmes aprēķināšanas formula attiecībā uz četru veidu normālā darba laika stundu skaitu mēnesī (saskaņā ar Darba likuma 131.pantu „Normālais darba laiks” un 133.pantu „Darba nedēļas ilgums” – 5 darba dienu nedēļa un 40 stundas nedēļā vai 5 darba dienu nedēļa un 35 stundas nedēļā, vai 6 darba dienu nedēļa un 40 stundas nedēļā, vai 6 darba dienu nedēļa un 35 stundas nedēļā).

Atbilstoši noteikumos noteiktajai formulai LM katru gadu aprēķinās četru veidu normālā darba laika stundu skaitu mēnesī un atbilstošās minimālās stundas tarifa likmes pa mēnešiem par nākamo periodu, un publicēs to apmērus LM tīmekļvietnē, adrese: http://www.lm.gov.lv/text/2525.

Jaunajā sistēmā, lai būtu precīzāks ikmēneša darba algas aprēķins, minimālās stundas tarifa likmes apmērs noteikts ar četrām zīmēm aiz komata, līdz šim esošo trīs zīmju vietā.

Atsevišķi ir noteiktas normas attiecībā uz darbiniekiem, kuriem noteikta summētā darba laika uzskaite un noteikts nepilns darba laiks.

Atgādinām, ka 2015.gadā minimālās mēneša darba algas apmērs normāla darba laika ietvaros ir 360 eiro. Minimālā stundas tarifa likme ir 2,166 eiro, bet pusaudžiem un darbiniekiem, kuri pakļauti īpašam riskam un kuriem normālais darba laiks ir septiņas stundas dienā un 35 stundas nedēļā, minimālā stundas tarifa likme ir 2,477 eiro.

Pēc statistikas datiem uz 2015.gada maiju 186,1 tūkstotis cilvēku, tai skaitā privātajā sektorā – 153,3 tūkstoši un sabiedriskajā sektorā – 30,1 tūkstotis darba ņēmēju darba ienākumi bija minimālās mēneša darba algas apmērā un mazāk.

Savukārt uz 2015.gada maiju bija 37,5 tūkstoši, tai skaitā privātajā sektorā – 29,4 tūkstoši un sabiedriskajā sektorā – 7,6 tūkstoši darba ņēmēji, kuriem darba ienākumi bija tieši minimālās mēneša darba algas apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+