×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Briseles kandidāti gozējas plakātos. Kur atbildība par nepadarīto? (11)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Kādās no pasaules lielo politiķu atmiņās izlasīju tādu atziņu: ministra karjerai visbīstamāk ir pateikt muļķību, nevis to izdarīt. Ja Straujumas k-dzes vadītā valdība (visi ministri) būtu krievu ziņu lasīšanas uzlabošanai vienā mierā, “parastā pieņemtā kārtībā” atvēlējusi tos simtus tūkstošus eiro, nevis to darījusi slēgtā sēdē, tātad slepeni, tad šodienas apsmiekls nesekotu, jo muļķība nebūtu pamanīta. Muļķīga situācija kārtējo reizi. Jautājums: kas Straujumas valdību uz šādu aplamu rīcību pamudināja? Šoreiz? Kas aiz valdības muguras raksta šādus “scenārijus”? Kas sacer scenārijus tām izdarībām, kas valdības jeb premjera līmenī par nesaprašanu un apsmieklu valsts varai notiek ap KNAB? Septiņi tūkstoši skolotāju, pacietību zaudējuši un neuzticēdamies pielabinājumiem, sanāca un izsaka savu sašutumu. Un saņēma jaunus solījumus, pat – “strādāsim kopā”!!

Vai tad iepriekšējās V. Dombrovska valdības nezināja, kas notiek ar finansēm veselības lietās un skolotāju algu lietām? Nu izsvilpa Straujumu un Druvieti. Neteiksim, ka abas dāmas ir bez vainas. Bet kā tad ar iepriekšējo valdību kungu un dāmu atbildību? Politisko? Rīgas sienu augstumā ir gleznotas Briseles kandidātu bildes, nekādu stāstu nav par atstātajām lietām izglītībā, veselībā, arī aizsardzība un kur nekur vēl. Goda stabi rindām, portreti. Kur paliek atbildība par nepadarīto? Vai – par nepadarāmo?

Vai tad finanšu ministra kungs nupat, nupat nebrīdināja par iespējamo jostu atkalsavilkšanu? Taču – veselībai, pensijām un izglītībai pietrūkst, bet neparedzētiem līdzekļiem nauda guļ neizsmeļamā akā – kā krievu valodas ziņu “uzlabošanai” radio un televīzijā. Un pie reizes – tautas kaitināšanai. Un tā sakaitinātā tauta dibina arvien jaunas partijas, lai cik nenopūlas partiju ģenerālsekretāri, politoloģijas profesori un docenti, stāstīdami, cik kaitīga, šķeltnieciska un nepatriotiska ir tāda “sīku” partiju dibināšana un kas vēl sliktāk, balsošana par tām. Varbūt tie, kas no “lielajām” partijām gadiem nespēj sagaidīt lielos darbus un izlēmību, cer tos saņemt no mazākām, bet izdarīgākām, kā solīts, godīgākām?

Kad kāda televīzija rādīs pirmsvēlēšanu “diskusiju”, pasekosim, vai Briseles braucēji stāstīs arī par to, ko viņi atstāj nepadarītu. Arī par skolotāju darba atalgojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. žagara plakāti, ko velk automobilis pa Rīgas ielām – perversijas augstākā pilotāža… kad runa par politiku, tad kultūra noiet maliņā… Būtu to naudu, ko sagrūduši reklāmās, kādam bērnu namam ziedojuši, vai kādam citam jēgpilnam pasākumam, kas dotu labumu visiem.. pretīgi – sakiet, ko gribat, bet mana vienīgā izvēle šajā gadījumā ir nebalsot ne par vienu no šiem varas kārajiem ļaudīm, kuru vienīgais mērķis ir tikt pie Briseles siles un pēc tam vēl dabūt kārtīgu piemaksu par atsēdētajiem četriem gadiem eiroparlamentā..

 2. Druvieti jau neizsvilpa, tikai Straujumu

 3. Interesanti ir stāsti par latviešu labprātīgo došanos emigrācijā.Uz Sibiriju vismaz aizveda bez maksas.Latviešus vienkārši piespiež aizbraukt un nevajag to demagoģiski saukt par brīvu darbaspēka migrāciju.

 4. Vai tas .. Žagars rosās uz Briseli vai Saeimu?

 5. Briseles braucējs Valdis Dombrovskis mums,piemēram,pastāstīs,kapēc 2010.gadā tā arī netika ieviests iedzīvotāju progresīvais ienākuma nodoklis,par ko Ministru prezidents paziņoja jau pēc valdības ārkārtas sēdes,2009.gada 9.jūnijā.

 6. Ne gluži>pilsonis Atbildēt

  Kāpēc tikai koka plintītes? Bija mums ministrs,kurš ierosināja pat kavalērijas goda sardzi!

 7. Varēja arī bez jostu savilkšanas! Atbildēt

  Iespējams,jostas savilkt nemaz nevajadzētu,Ja jau 2006.gadā,TB/LNNK Roberta Zīles sociāli ekonomiskās programmas vietā Saeimā būtu iesniegusi Roberta Zīles progresīvā ienākuma nodokļa likumprojektu. Jo jau 2012.gadā ekonomists Zīle ir spiests atzīt,ka “…jo straujāks ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājums,jo mazākas paliek iespējas celt ar nodokli neapliekamo ienākumu slieksni. Faktiski katrs samazinātais ienākuma nodokļa likmes procenta punkts nozīmē lielāku pēcnodokļu ienākumu pieaugumu tiem,kam tie jau tā ir lieli,nevis tiem,kam tie ir zemi”.
  Sk.”Pēc Jāniem Latvijas iedzīvotāji būs nomaksājuši nodokļus un varēs sākt pelnīt sev”,Domā!,11.05.2012. Vai tad 2006.gadā Roberts Zīle to vēl nezināja? Taču,kas par vēlu,tas par skādi!

 8. Atšķirībā no Valda Dombrovska un Āboltiņas,Druviete pat nav atvainojusies saviem vēlētājiem par savu “par” balsojumu Saeimā,2009.gada 16.jūnijā,pārkāpjot Latvijas Satversmi! Par 10% samazinātais ģimenes valsts pabalsts joprojām nav atjaunots iepriekšējā līmenī! Bet Ina Druviete klusē!

 9. Ja skolēnu skaits salīdzinot ar 2000g. ir sarucis līdz 60%, tad skolotāju skaits tikai līdz 86%. Tad brīnās, ka naudas nepietiek. Ja skolēnu skaits ir mazāks, tad ( cik skumīgi teikt) liekie skolotāji ir jātalaiž. Tur arī ir budžeta nauta algu celšanai pārējiem – tas akmens IM un ministra lauciņā.
  Tāds pats akmens VM lauciņā – eju pie kakla daktera, jo ģimenes ārstam tur kvotu vairs nav. Dakteris skumīgi sēž un atsēž jau samaksāto pieņemšanas laiku. Mani ieraugot ir priecīgs, ka kādam var palīdzēt un man tas maksāja 10 latu. Runa nav par naudu, bet par VM un ministra bezjēdzīgo darbošanos. Kur tādas bezjēdzīgās darbošanās nav- viss raiti un labi ( kaut zobārsti, jā par naudu un bez kvotām uz raušanu un blombēšanu un protēzēm ).
  Pēc labas filmas – kā dursim ar sāpēm vai bez…? Morāle vienkārša – gaidu kādu jēdzīgu ministru jau no deviņdesmitajiem gadiem un nekā… tikai tādi koka plintīšu nēsātāji pie Brīvibas pieminekļa !

Draugiem Facebook Twitter Google+