Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Modris, Matīss, Mariss
Trešdiena, 20. septembris, 2017
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Ministrija: Igaunija divu gadu laikā varētu pieņemt līdz 156 bēgļu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunija divu gadu laikā varētu pieņemt no 84 līdz 156 bēgļu, aplēsusi Igaunijas Iekšlietu ministrija, vēsta laikraksts “Postimees”.

Ministrijas aplēses veidotas pēc principa, ka tām jābūt proporcionālām Igaunijas iespējām. Kā bāzes rādītāji ņemta Igaunijas iedzīvotāju daļa Eiropas Savienībā – 0,26 procenti un Igaunijas IKP daļa ES – 0,14 procenti.

Priekšroka dodama tādām bēgļu grupām kā bāreņi, nepilngadīgie, vientuļās mātes, ģimenes un kristieši. Saskaņā ar aplēsēm no 2016. līdz 2017. gadam bēgļu uzņemšana no Iekšlietu ministrijas budžeta prasīs četrus miljonus eiro, 3,1 miljonu no Sociālo lietu ministrijas un 1,7 miljonus no Kultūras ministrijas. Ar bēgļu saistītos izdevumus 45 procentu apmērā var nosegt no ārējiem avotiem, papildus izdevumi valsts budžetam būs aptuveni 4,8 miljoni eiro divos gados.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas ierosināto kvotu sistēmu bēgļu uzņemšanai Igaunijai būtu jāuzņem 1064 patvēruma meklētāji.

Pievienot komentāru

Spānijas policija veic kratīšanu Katalonijas valdības ēkās (1)Spānijas policija trešdien Barselonā veikusi kratīšanu vairākās Katalonijas valdības ēkās, paziņojusi reģiona valdības preses pārstāve.
Draugiem Facebook Twitter Google+