Mobilā versija
+3.8°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Ministrija: Igaunija divu gadu laikā varētu pieņemt līdz 156 bēgļu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunija divu gadu laikā varētu pieņemt no 84 līdz 156 bēgļu, aplēsusi Igaunijas Iekšlietu ministrija, vēsta laikraksts “Postimees”.

Ministrijas aplēses veidotas pēc principa, ka tām jābūt proporcionālām Igaunijas iespējām. Kā bāzes rādītāji ņemta Igaunijas iedzīvotāju daļa Eiropas Savienībā – 0,26 procenti un Igaunijas IKP daļa ES – 0,14 procenti.

Priekšroka dodama tādām bēgļu grupām kā bāreņi, nepilngadīgie, vientuļās mātes, ģimenes un kristieši. Saskaņā ar aplēsēm no 2016. līdz 2017. gadam bēgļu uzņemšana no Iekšlietu ministrijas budžeta prasīs četrus miljonus eiro, 3,1 miljonu no Sociālo lietu ministrijas un 1,7 miljonus no Kultūras ministrijas. Ar bēgļu saistītos izdevumus 45 procentu apmērā var nosegt no ārējiem avotiem, papildus izdevumi valsts budžetam būs aptuveni 4,8 miljoni eiro divos gados.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas ierosināto kvotu sistēmu bēgļu uzņemšanai Igaunijai būtu jāuzņem 1064 patvēruma meklētāji.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+