×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Ministrs: Notārs nevar apliecināt parakstu uz pretvalstiska likumprojekta

berzins_gaidis3

Notārs nevar apliecināt personas paraksta īstumu uz likumprojekta, kas ir acīmredzami pretvalstisks, uzskata tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK).

Paužot savu attieksmi pret parakstu vākšanu par referendumu automātiskai pilsonības piešķiršanai nepilsoņiem, tieslietu ministrs ar savas preses sekretāres Līgas Ādamsones starpniecību aģentūrai LETA norādīja, ka ikvienā Latvijas pilsoņu likumu ierosināšanas procesā ir iesaistītas arī valsts amatpersonas – zvērināti notāri, kuri apliecina personu parakstus.

Notārs, pildot likumu un apliecinot personas paraksta īstumu, pārliecinās par personas identitāti, rīcībspēju, kā arī par to, vai persona, kas vēlas parakstīties, ir Latvijas pilsonis. Tomēr personas paraksta īstums nevar tikt apliecināts uz likumprojekta, kas ir pretrunā ar Satversmi, kā arī uz dokumentiem, kuru saturs ir acīmredzamā pretrunā ar likumiem, kas aizsargā valsts pārvaldes kārtību, sabiedrības tikumību vai personas godu, pārliecināts Bērziņš.

Līdz ar to ministrs aicina visus notārus “savā darbībā izslēgt iespēju tikt iesaistītiem situācijā, kas, iespējams, var tikt tulkota kā pretvalstiska un līdz ar to diskreditētu notāra tēlu”. Kā piebilda Ādamsone, Bērziņš un Latvijas Zvērinātu notāru padomes vadība esot vienojušies “par kopīgu izpratni par tautas nobalsošanas ierosināšanas un organizēšanas procesa kārtību”.

Kā ziņots, rīt, 9.maijā, Rīgā, pie Uzvaras pieminekļa, plānots masveidā vākt parakstus tautas nobalsošanas ierosināšanai, lai Latvijas pilsonība tiktu automātiski piešķirta visiem tiem nepilsoņiem, kuri to vēlas.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK paudusi bažas, ka šajā dienā var tikt savākts nepieciešamais parakstu skaits, lai rosinātu referendumu par grozījumiem Pilsonības likumā, kas paredz pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem bez naturalizācijas pārbaužu kārtošanas jeb tā saucamo pilsonības nulles variantu.

“Izsakot savu vēlmi kļūt par pilsoni un apliecinot valsts valodas prasmi, pilsonību var iegūt jebkurš Latvijas iedzīvotājs, bet nekad šis pilsonības piešķiršanas akts nevar būt dāvana,” pārliecināts tieslietu ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+