×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Miris kinorežisors Rodrigo Rikards

Foto - Latvijas TelevīzijaFoto - Latvijas Televīzija

Filmas Sirdsdaugava uzņemšanas laukumā. Rodrigo Rikards - pirmais no labās

Vakar, 1.aprīlī, miris režisors Rodrigo Rikards, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja Ieva Romanova.

Atvadīšanās no režisora notiks sestdien, 5.aprīlī, plkst.12 Rīgas krematorijas Lielajā zālē.

Līdzjūtību kinorežisora tuviniekiem izsaka arī Latvijas Televīzija (LTV). Kā norāda LTV, Rikards, kurš no 1960. līdz 1995.gadam devis radošo ieguldījumu LTV “Telefilma – Rīga”, savas darbības laikā izveidojis vairāk nekā 100 filmu.

Režisors, operators, scenārists, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Rikards 1941.gadā dzimis Rīgā, ar izcilību beidzis Vissavienības valsts kinoinstitūtu Maskavā ar filmu “Pusstunda Latvijā”, kas bija pirmā krāsainā filma Latvijas Televīzijā.

Rikards uzņēmis vairāk nekā 100 dokumentālo un koncertfilmu, 1995.gadā nodibinājis vizuālo mākslu studiju “Scilla”. Režisors veidojis vairākas filmas par māksliniekiem, pēdējās no tām – “Akmeņi debesīs” par tēlnieci Artu Dumpi un “Līvs ar otu” par līvu mākslinieku Andreju Šulcu.

Pērn LTV demonstrēja vienu no viņa nozīmīgākajām dokumentālajām filmām “Sirdsdaugava”, kas tapa 1987.gadā kā protests pret Daugavpils HES būvniecību. “Sirdsdaugava” ieguva pirmo vietu Starptautiskajā filmu festivālā Freiburgā un bija pirmā latviešu filma, kuru demonstrēja toreizējās Rietumvācijas televīzijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+