Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
12. decembris, 2012
Drukāt

Mobilo tālruni izmanto 91% iedzīvotāju; pieaug planšetdatoru popularitāte

Foto - LETAFoto - LETA

Mobilo tālruni Latvijā izmanto 91% iedzīvotāju – tā lietotāju skaits gada laikā pieaudzis par diviem procentpunktiem, liecina pētījumu kompānijas SKDS šovasar veiktā pētījuma dati.

Iepazīstinot ar pētījumu, SKDS direktors Arnis Kaktiņš trešdien žurnālistiem pieļāva, ka šajā jomā ir sasniegts zināms piesātinājums, jo diezin vai mobilo tālruņu izmantotāju skaits kādreiz varētu pieaugt līdz 100%.

Pētījums arī atklāj, ka viedtālruņus izmanto 12% Latvijas iedzīvotāju. Tomēr Kaktiņš sacīja, ka gudro tālruņu lietotāju skaits realitātē varētu būt lielāks, jo pētījuma autori secinājuši, ka iedzīvotāji ne vienmēr saprot, kas ir viedtālrunis, un nevar izslēgt, ka viņi nemaz nezina, ka lieto viedtālruni. Viņš prognozēja, ka viedtālruņu popularitāte turpinās pieaugt un nākotnē jau visi mobilo tālruņu lietotāji izmantos tieši gudros tālruņus.

Tāpat SKDS direktors atzina – galda jeb stacionāro datoru popularitāte samazinās, taču tā vietā pieaug portatīvo un planšetdatoru izmantošana. Pētījums atklāj, ka gada laikā par vienu procentpunktu sarucis galda datoru lietotāju skaits – to izmanto 54% iedzīvotāju. Vienlaikus portatīvo datoru lieto 39% (gada laikā pieaugums par deviņiem procentpunktiem), bet planšetdatorus – 3% iedzīvotāju (gada laikā pieaugums par vienu procentpunktu). Lai gan pašlaik pavisam neliela daļa iedzīvotāju lieto planšetdatorus, gada laikā to izmantotāju skaits ir pieaudzis uz pusi, norādīja Kaktiņš un prognozēja, ka gan portatīvo datoru, gan planšetdatoru izmantošana nākotnē tikai pieaugs.

Pētījuma dati liecina, ka sarūk MP3 pleijeru un spēļu konsoļu izmantošana. Ja pirms gada tos izmantoja attiecīgi 18% un 8% iedzīvotāju, tad šogad – attiecīgi 16% un 7%. Neliels, taču nemainīgs ir e-grāmatu lietotāju skaits – tās izmanto 2% Latvijas iedzīvotāju.

Noskaidrots arī, ka mobilos tālruņus vairāk lieto sievietes, taču vīrieši biežāk izmanto tieši viedtālruņus. Stacionāros datorus un portatīvos datorus biežāk izmanto sievietes, savukārt planšetdatori ir populārāki vīriešu vidū.

Pētījums atklāj, ka Rīgā vairāk nekā citās Latvijas pilsētās un lauku teritorijās izmanto mobilos tālruņus, tostarp viedtālruņus, galda datorus un planšetdatorus. Savukārt portatīvos datorus biežāk izmanto citās pilsētās.

Pētījums veikts šā gada jūlijā.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+