×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

Mobilo tālruni izmanto 91% iedzīvotāju; pieaug planšetdatoru popularitāte

Foto - LETAFoto - LETA

Mobilo tālruni Latvijā izmanto 91% iedzīvotāju – tā lietotāju skaits gada laikā pieaudzis par diviem procentpunktiem, liecina pētījumu kompānijas SKDS šovasar veiktā pētījuma dati.

Iepazīstinot ar pētījumu, SKDS direktors Arnis Kaktiņš trešdien žurnālistiem pieļāva, ka šajā jomā ir sasniegts zināms piesātinājums, jo diezin vai mobilo tālruņu izmantotāju skaits kādreiz varētu pieaugt līdz 100%.

Pētījums arī atklāj, ka viedtālruņus izmanto 12% Latvijas iedzīvotāju. Tomēr Kaktiņš sacīja, ka gudro tālruņu lietotāju skaits realitātē varētu būt lielāks, jo pētījuma autori secinājuši, ka iedzīvotāji ne vienmēr saprot, kas ir viedtālrunis, un nevar izslēgt, ka viņi nemaz nezina, ka lieto viedtālruni. Viņš prognozēja, ka viedtālruņu popularitāte turpinās pieaugt un nākotnē jau visi mobilo tālruņu lietotāji izmantos tieši gudros tālruņus.

Tāpat SKDS direktors atzina – galda jeb stacionāro datoru popularitāte samazinās, taču tā vietā pieaug portatīvo un planšetdatoru izmantošana. Pētījums atklāj, ka gada laikā par vienu procentpunktu sarucis galda datoru lietotāju skaits – to izmanto 54% iedzīvotāju. Vienlaikus portatīvo datoru lieto 39% (gada laikā pieaugums par deviņiem procentpunktiem), bet planšetdatorus – 3% iedzīvotāju (gada laikā pieaugums par vienu procentpunktu). Lai gan pašlaik pavisam neliela daļa iedzīvotāju lieto planšetdatorus, gada laikā to izmantotāju skaits ir pieaudzis uz pusi, norādīja Kaktiņš un prognozēja, ka gan portatīvo datoru, gan planšetdatoru izmantošana nākotnē tikai pieaugs.

Pētījuma dati liecina, ka sarūk MP3 pleijeru un spēļu konsoļu izmantošana. Ja pirms gada tos izmantoja attiecīgi 18% un 8% iedzīvotāju, tad šogad – attiecīgi 16% un 7%. Neliels, taču nemainīgs ir e-grāmatu lietotāju skaits – tās izmanto 2% Latvijas iedzīvotāju.

Noskaidrots arī, ka mobilos tālruņus vairāk lieto sievietes, taču vīrieši biežāk izmanto tieši viedtālruņus. Stacionāros datorus un portatīvos datorus biežāk izmanto sievietes, savukārt planšetdatori ir populārāki vīriešu vidū.

Pētījums atklāj, ka Rīgā vairāk nekā citās Latvijas pilsētās un lauku teritorijās izmanto mobilos tālruņus, tostarp viedtālruņus, galda datorus un planšetdatorus. Savukārt portatīvos datorus biežāk izmanto citās pilsētās.

Pētījums veikts šā gada jūlijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+