Ekonomika
Īpašums

Modernizēta robežšķērsošanas vieta “Silene”0

Daugavpils novada Silenes pagastā notiek Latvijas un Baltkrievijas robežsargu paraugdemonstrējumi robežpārkāpēju aizturēšanā. Foto – LETA

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pabeigusi robežšķērsošanas vietas “Silene” pārbūvi un modernizāciju Skrudalienas pagastā, Daugavpils novadā, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Objekts nodots ekspluatācijā piektdien, 22.novembrī.

“Robežšķērsošanas vietas modernizācijas gaitā tika uzlabota perimetra apsardzes sistēma, ieviesta videonovērošanas sistēma, elektroniskie satiksmes organizācijas informatīvie paneļi, transportlīdzekļu piespiedu apstādināšanas iekārtas, kā arī vienots satiksmes organizācijas risinājums gan visa veida transportlīdzekļiem, gan gājējiem un velosipēdistiem, uzlabojot kustību un padarot efektīvāku robežpunkta darbu,” skaidroja VNĪ valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.

Darbi tika realizēti Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas valdību pasākuma plāna ietvaros. Robežšķērsošanas vietas “Silene” pārbūves darbi sākās 2019.gada 27.maijā, un tie noritēja atbilstoši plānotajam, netraucējot robežšķērsošanas vietas darbībai. Darbus veica pilnsabiedrība “LNK Industries Group”, bet būvdarbu izmaksas bija 0,9 miljoni eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Latvijas un Eiropas Savienības (ES) drošībai nozīmīgu objektu uzturēšana un robežu attīstīšana ir viens no VNĪ darbības virzieniem. Ieguldījumi valsts drošības infrastruktūrā tiek veikti piecos ar robežu šķērsošanu saistītos objektos par kopējo summu aptuveni 15 miljoni eiro.

Vērienīgi darbi ar Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta finansējumu šobrīd notiek arī Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošanas vietā “Pāternieki” un noslogotākās Latvijas-Krievijas robežšķērsošanas vietas “Terehova” attīstībā. Visus šos projektus plānots pabeigt līdz 2022.gada nogalei. VNĪ iecerēs ir vēl vairāki ar valsts drošību saistīti projekti ar mērķi nodrošināt labāku ES robežas ekonomisko aizsardzību.

Pērn tika apstiprināts Latvijas un Baltkrievijas valdības pasākumu plāns, kas ietver sadarbību vairākos virzienos, tostarp robežšķērsošanas vietu “Urbāni-Silene” un “Pāternieki-Grigorovščina”, kā arī autoceļu un satiksmes uzlabošanu saistībā ar 2021.gadā Minskā un Rīgā notiekošo Pasaules čempionātu hokejā.

VNĪ šobrīd īsteno 85 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām.

Uzņēmums nodrošina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību apmēram 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1200 ēkām 1,1 miljona kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Kādām jābūt ziemas riepām, lai neliegtu piedalīties satiksmē
16 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vairs ne tikai izredzētajiem! Dzīvoklis Jūrmalā tagad rokas stiepiena attālumā?
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Šodien stājas spēkā jauns vilcienu kustības saraksts ar būtiskām izmaiņām visos maršrutos
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Mīļākais ēdiens latvietim – otrs latvietis. “Saskaņas” pazudušā dēla atgriešanās? “LA” nedēļas apskats
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Sinoptiķi prognozē, ka tuvākās dienas Latvijā būs vēsākas un sausākas
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Rīgas brīvostas bijušais pārvaldnieks Leonīds Loginovs izveidojis kompāniju “Kurlanders” 1
3 stundas
LA
LA.LV
Laukos
Eiropas fondu projekta īstenošanai LLU izvēlas rektores Pilveres ģimenes uzņēmumu
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. LPS pauž satraukumu par deputātu skaita samazinājumu pēc pašvaldību reformas
1 stunda