×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

“Moody’s” pazemina Vācijas reitinga perspektīvu

Foto - AFPFoto - AFP

Starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s Investors Service” pazeminājusi Vācijas reitinga nākotnes perspektīvu no stabilas uz negatīvu.

Reitinga perspektīva pazemināta arī Nīderlandei un Luksemburgai. Reitinga perspektīvas pazemināšana ir pirmais solis pretim kredītreitinga samazināšanai. Pašlaik šim valstīm piešķirts augstākais kredītreitings – “AAA”. Kā savu lēmumu skaidroja aģentūra, šīs valstis apdraud gan aizvien pieaugošā iespējamība, ka Grieķijai nāksies pamest eirozonu, gan iespējamība, ka Spānijai un Itālijai būs nepieciešamas glābšanas programmas. “Neskaidrība par eirozonas nākotni un iespējamā ticamu scenāriju ietekme uz dalībvalstīm vairs nav savienojama ar stabilu nākotnes perspektīvu,” teikts aģentūras izplatītajā paziņojumā.

Vienlaikus aģentūra brīdināja – ja eirozonai būs jāpiešķir finanšu palīdzība Spānijas un Itālijas tautsaimniecību glābšanai, eirozonas parādsaistību krīze nonāks jaunā līmenī. “Aizvien pasliktinoties Spānijas un Itālijas makroekonomiskajam un finansēšanas klimatam, palielinās risks, ka šīm valstīm būs nepieciešama ārējā palīdzība,” atzina aģentūra. “Spānijas ekonomikas un valdības fondu tirgus ir aptuveni divas reizes lielāks nekā Grieķijas, Portugāles un Īrijas kopā ņemot.” Portugāle, Īrija un Grieķija jau saņēmušas eirozonas palīdzības programmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+