Sports
Motoru sports

Motorizētās olimpiskās spēles0


Edmunda Bērziņa drifta automašīnai radīts jauns dizains, kuram pamatā Latvijas karoga krāsas un elementi no ģerboņa.
Edmunda Bērziņa drifta automašīnai radīts jauns dizains, kuram pamatā Latvijas karoga krāsas un elementi no ģerboņa.
Foto: Olafs Ezertēvs

Nedēļas nogalē Itālijā pirmo reizi notiks Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) rīkotās motoru sporta spēles ar ambīcijām kļūt par autosporta olimpiādi.

Latvijas pārstāvji piedalīsies četrās no sešām disciplīnām. Kartingu slalomā startēs māsa un brālis Emīlija un Nikolass Bertāni, autošosejā – Valters Zviedris, driftā – Edmunds Bērziņš, digitālajā motorsportā – Krišs Jaunzemis.

“Katrā disciplīnā ir sava ieskaite, bet galvenais ir komandas vērtējums – tā ir nāciju ieskaite. Esam pieteikušies četrās disciplīnās, nepiedalāmies tikai tajās, kur ir lielas izmaksas – Formula 4 un GT. FIA izvirzījusi mērķi, lai šīs kļūst par motorizētajām olimpiskajām spēlēm, un vēlas to attīstīt kā ikgadēju pasākumu. Pirmā reizē būs ģenerālmēģinājums, un jau zināms, ka nākamgad disciplīnas mainīsies,” sacīja Latvijas Automobiļu federācijas ģenerālsekretāre Linda Medne.

Latvijas komandā iekļauti vairāki jauni sportisti. Nikolass Bertāns savulaik pārsteidza ar savām drifta prasmēm, iegūstot popularitāti kā pasaulē jaunākais šīs disciplīnas pārstāvis, šobrīd viņam ir tikai 14 gadi. Valelungas sporta bāzē netālu no Romas Nikolass sēdīsies pie kartinga stūres, savukārt driftā startēs Edmunds Bērziņš.

“Par šo projektu uzzinājām, kad visi sportisti sezonas budžetu un kalendārus bija izplānojuši, tādēļ ielēkt aizejošajā vilcienā bija grūti. Mēs sedzām tikai dalības maksu driftā un digitālajā motorsportā, pārējo finansējumu nodrošina paši sportisti,” skaidroja Medne.

Lai gan FIA vēsta, ka lielākās zvaigznes nedrīkstēs piedalīties, dažās valstīs rīkoja nopietnas atlases. “Skatīsimies, kādi kritēriji būs nākamgad, domāju, ka sportistu izvēle vairs nebūs tik brīva kā šogad,” piebilda Linda Medne.

Arvien lielāku popularitāti iemanto autosporta sacensības digitālajā vidē. “Gatavojoties motorsporta spēlēm, virtuālajā trasē esmu veicis vairāk nekā 900 kilometrus,” atklāj Krišs Jaunzemis.

Motorsporta spēlēm pieteikušās 49 valstis. Visās sešās disciplīnās gatavojas startēt vien dažas, piemēram, Krievija un Kuveita. Lietuva tāpat kā Latvija būs pārstāvēta četrās disciplīnās, Igaunija – tikai driftā. Ieejas biļetes uz sacensībām var iegūt internetā bez maksas.

LA.lv